קרמיקה אנטי סליפ

קרמיקה אנטי סליפ היא אחת הבחירות החשובות יותר לחללים רטובים בכל בית. עם בחירה נכונה, ניתן להקטין סיכונים מיותרים ולמנוע נפילות, החלקות ופציעות מיותרות. אז אם אתם בונים או משפצים, חושבים לשדרג את הריצוף בחדר הרחצה או בגינה, חשוב שתכירו את האפשרויות של קרמיקה אנטי סליפ, היתרונות והשקט הנפשי שהיא מציעה שהופכות אותה לבחירה חכמה ביותר. 

למה חשוב לרצף חדרי אמבטיה עם קרמיקה אנטי סליפ

במקום לח ורטוב כמו חדרי אמבטיה, הליכה על גבי קרמיקה ללא עיבוד נוגד החלקה עשויה להסתיים בנפילה ואף פציעה מיותרת. הדבר נכון לגבי כל האוכלוסייה ועל אחת כמה וכמה עבור אוכלוסיות כגון אנשים מבוגרים וילדים קטנים, שהם לרוב פחות יציבים באופן ויכולים להחליק בקלות יתרה על רצפה חלקה. ריצוף חדרי אמבטיה עם קרמיקה אנטי סליפ פשוט מקטינה באופן משמעותי את הסיכונים עבור כולם. 
קרמיקה אנטי סליפ היא למעשה קרמיקה עם גימור מחוספס ברמות שונות, המאפשר הליכה על גביה גם כשהיא רטובה. אם בטיחות אינה סיבה מספקת אז דעו שגם קיים תקן מחייב בישראל בנושא זה בדיוק. כלומר שקיימת חובה להשתמש בקרמיקה אנטי סליפ לריצוף חדרי אמבטיה.

האם קרמיקה אנטי סליפ יקרה יותר

באופן כללי קרמיקה אנטי סליפ יכולה להיות יקרה יותר מהסיבה הפשוטה שהגימור שלה דורש עיבוד מיוחד, מה שמייקר את תהליך הייצור. יחד עם זאת, לרוב ניתן למצוא קרמיקה אנטי סליפ שאיננה יקרה יותר בהשוואה לקרמיקה חלקה מאותה הסדרה. בכל מקרה, גם אם העלות יוצאת מעט יקרה יותר, היא לגמרי מוצדקת מול היתרונות שקרמיקה אנטי סליפ מספקת. 

האם יש דרגות של קרמיקה אנטי סליפ

כאמור בישראל קיים תקן מספר 314 לריצוף חדרי אמבטיה שמגדיר באופן ברור את רמת התנגדות להחלקה שהקרמיקה צריכה לספק בהתאם לסוג השימוש. התקן מדרג את רמות התנגדות להחלקה למספר רמות המיוצגות על ידי האות R (התנגדות - resistance) ומספר: 
  • דרגת R9 היא הנמוכה יותר ומתאימה לשימוש רגיל בכל חלל פרטי (למשל בסלון, חדרי שינה ועוד). קרמיקה מדורגת R9 בעצם לא מספקת כלל התנגדות להחלקה, והיא חלקה לגמרי. 
  • דרגת R10 מספקת התנגדות להחלקה לחדרי אמבטיה פרטיים בשיפוצים לדוגמה.
  • דרגת R11 מספקת התנגדות להחלקה לחדרי אמבטיה ציבוריים וכן מומלצת עבור אנשים עם מוגבלות, אנשים מבוגרים וילדים קטנים. כיום קבלנים שבונים בנייני מגורים מתקינים אריחים בדרגה זו.
  • דרגת R12 מספקת התנגדות להחלקה למקלחונים ציבוריים.
  • דרגת R13 מספקת התנגדות להחלקה עבור רצפות בתעשייה. 

באיזה עוד חלקים בבית כדאי לרצף עם קרמיקה אנטי סליפ

קרמיקה אנטי סליפ הוא פתרון מצוין לכל מקום בו עשויים להחליק:
  • חדרים רטובים כגון חדרי רחצה. בחדר שירותים נפרד אין צורך.
  • מרפסת או אזור מרוצף בגינה
  • סביב בריכת שחיה או ג'קוזי
  • שבילי הליכה
הבחירה בריצוף קרמיקה אנטי סליפ, מלבד הכרח החוק וההיגיון הבריא, היא ברורה מאליה. אם קיים ספק, אז עדיף לבחור בה ולא בקרמיקה רגילה שיכולה להיות מחליקה. בכל מקרה, חשוב תמיד לבחור באיכות הקרמיקה הטובה ביותר, אך ורק סוג א', כך תהיו בטוחים שהקרמיקה לא רק תשרת אתכם שנים רבות ללא בעיות מיותרות, אך גם תחסוך לכם הפתעות לא נעימות ועלויות מיותרות. כיום ניתן לרכוש קרמיקה סוג א' במחיר שווה לכל נפש כך שממש אין כל סיבה לבחור באיכויות נמוכות יותר. 

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!