אילו סוגי אסלות קיימים בשוק?

כאשר מגיע הזמן לבחור אסלה, נוכל לראות סוגים שונים ולכן כדאי להכיר אותם על מנת להקל על הבחירה. אז אם אתם עומדים לפני שיפוץ הבית או בניה חדשה, תוכלו למצוא במאמר זה מידע מורחב על סוגי אסלות ועל כל היתרונות והחסרונות שלהן.

אסלת P

אסלת P היא אסלה סטנדרטית ובדרך כלל הזולה ביותר. אסלה זו עשויה מחרס ומעוגנת ישירות אל הרצפה. מיכל הדחה של אסלת P יכול להיות מיוצר מפלסטיק או מחרס והוא נפרד מהאסלה (מיכל ההדחה נמכר בדרך כלל בנפרד). קיימות וריאציות של אסלה P, כאלה עם מיכל הדחה צמוד לאסלה וכאלה עם מיכל הדחה מרוחק ממנה. החיסרון של אסלת P הוא מראה מיושן ופשוט וכן ניקוי מאתגר יותר בגלל שלרוב מצטבר לכלוך רב בין האסלה למיכל ההדחה. 

אסלת מונובלוק

אסלת מונובלוק, בניגוד לאסלת P, עשויה מיחידה אחת של חרס הכולל גם את האסלה וגם את מיכל ההדחה. אסלת מונובלוק גם היא מעוגנת ישירות לרצפה. אסלה זו היא בעלת מראה מודרני ונקי יותר מאשר אסלת P וכן פשוט יותר לשמור על הניקיון שלה עם היעדר חיבורים בין האסלה למיכל ההדחה. 

אסלה תלויה

אסלה תלויה היא אסלה המעוגנת לקיר באמצעות מנגנון שלם המוסתר בתוך קיר כך שהיא כלל לא מגיעה לרצפה. מיכל ההדחה של אסלה תלויה הוא חלק מהמנגנון הסמוי. המראה של אסלה תלויה נחשב למודרני ויוקרתי יחסית למונובלוק ו-P.
מבחינה תפעולית קל ופשוט יותר לנקות את הרצפה סביב האסלה מאחר והיא חופשית וכן אין חיבורים הצוברים לכלוך. אמנם העלות גבוהה יותר וכך גם עלות ההתקנה ובניית עיבוי הגבס המסתיר את המנגנון, אך יש לה המון יתרונות עיצוביים ותפעוליים. בנוסף לכל, סוג אסלה זה הפך לפופולרי ביותר ואף ניתן לראות אותה ברוב הבנייה החדשה בארץ.
מי שחושש מתיקונים במיכל ההדחה הסמוי במידת הצורך, ישמח לדעת כי לחצן ההדחה מסתיר את פתח השירות, ורוב האינסטלטורים בארץ יודעים לבצע את התיקונים הנדרשים שלרוב הם גם פשוטים מאוד. 

אסלת רימלס

רוב האסלות הנמכרות הן בעלות תעלה הפוכה סביב אזור הישיבה המאפשר הוצאת מים להדחה לתוך האסלה. אסלת רימלס היא חידוש בתחום מהשנים האחרונות, ולעומת האסלות המוכרות, היא ללא תעלה ובמקומה יש שסתום הדחה מוסתר שמפזר מים בכל כיוון בתוך האסלה. התוצאה היא אסלה שמתנקה טוב הרבה יותר ובגלל שאין תעלה, היא נחשבת ליותר היגיינית כיוון שאין מקום בו יכול להילכד לכלוך.

אסלת רטרו

אסלת רטרו היא למעשה אסלה בעיצוב קלאסי, שלרוב מגיעה עם מיכל הדחה נפרד שמותקן גבוה על הקיר מעליה עם ידית הדחה עם חוט או שרשרת. המראה המתקבל הוא ייחודי והאווירה היא ממש "של פעם". ניתן להשלים את המראה עם אריחים באותו הסגנון, ארון כיור עם ברז בגימור מתאים, ועוד.

אסלה חשמלית

אסלה חשמלית היא ההיי-טק של האסלות. אסלה חשמלית כוללת מנגנונים שונים להשפרצת מים לשטיפה אינטימית, בעוצמות שונות וסוגי זרמים, חימום מים לטמפרטורה נבחרת, ייבוש בעזרת אוויר חם, תאורה, שליטה בעזרת כפתורים או שלט וכדומה. אסלה חשמלית בדרך כלל תהיה עם מיכל הדחה סמוי. אסלה זו נחשבת לשיא הפינוק וניתן לראות  אותה הרבה ביפן, אך בשנים האחרונות היא הגיעה גם למדינות המערב. עלות האסלה גבוהה יותר בגלל הטכנולוגיה והמנגנונים השונים. חושב לדעת שהתקנת אסלה חשמלית דורשת מיומנות וכמובן גם תשתית מתאימה (יש לברר עם הספק). 
 
כך או כך כל אחד יכול למצוא את האסלה המועדפת עליו בין שלל האפשרויות – בכל עיצוב, גודל, סוג, צבע, גימור וטכנולוגיה. כל שעליכם לעשות הוא להחליט מה אתם באמת רוצים, צריכים ויכולים להרשות לעצמכם. אסלה היא השקעה להרבה שנים כך שבכל מקרה תמיד יהיה כדאי לקנות את האיכות הטובה ביותר. 

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!