כמה עולה להחליף ריצוף

החלפת ריצוף היא פרויקט שיכול להתבצע כשלעצמו או כחלק מפרויקט שיפוץ נרחב יותר. כך או כך קיימות עלויות שונות שכדאי להכיר, איך ומתי כדאי להחליף את הריצוף, מתי לבחור בהדבקה על הקיים או בהחלפה מלאה. על כל אלה ועוד – במאמר זה.

מתי כדאי להחליף ריצוף בבית

ישנן סיבות שונות להחלפת ריצוף בבית:
 • כאשר משפצים את הבית: שיפוץ בית הוא בדרך כלל תהליך מורכב הכולל אלמנטים רבים. ישנם מקרים בהם חושבים אולי לא להחליף את הריצוף, אך ביצוע שיפוץ בבית הוא הזדמנות מצוינת להחליף את התשתיות הישנות בחדשות (למניעת תקלות עתידיות) וגם מאפשר לבצע שינויים בחללי הבית כמו הזזת קירות, מיקום של מטבח, אמבטיה, כלים סניטריים ועוד בקלות. בעניין הזה – אם בוצע שיפוץ קודם לפני מעט שנים יחסית שכלל החלפת תשתיות, אז הצורך בהחלפה נוספת עבור זה, יורד.
 • כאשר הריצוף בלוי / שבור / סדוק, זה הזמן להחליף בחדש לקבלת שקט לשנים רבות נוספות. 
 • כאשר מעוניינים בשינוי עיצובי, ריצוף בגוון, גודל האריחים, צורת אריחים, סוג אריחים ועוד, הדבר מאפשר את השלמת התמונה העיצובית החדשה. 
 • במקרים בהם הריצוף הקיים אינו מתאים לצרכים. למשל ריצוף חלק מאוד יכול להיות יפה אבל גם יתכן ויהווה סכנה לדיירים. 

מה העלויות של החלפת ריצוף 

החלפת ריצוף כוללת מספר מרכיבים וסוגי עבודה:
 • רכישת אריחי ריצוף חדשים בחנויות הקרמיקה לפי טעמכם.
 • רכישת החומרים הדרושים עבור עבודת הקבלן (נרכשים לרוב על ידו): דבקים, חול, שומשום, טיט, חומר מחזק, מלט, רובה ועוד. 
 • פירוק הקיים: עבודת הפירוק תדרוש זמן בהתאם לגודל הבית, סוג הריצוף הקיים וכדומה. עבודה זאת מבוצעת על ידי הקבלן בו בחרתם לשיפוץ.
 • פינוי הריצוף הישן לאחר פירוק: העלות יכולה להשתנות בצורה משמעותית בהתאם למיקום הבית, גישה להוצאת פסולת הפירוק, קרבה לאתר פינוי הפסולת, אפשרות התקנת שרוול להוצאת פסולת לקומת הקרקע או צורך בנשיאת הפסולת באופן ידני וכן עלות העמדת המכולה מול הרשות המקומית.
 • הכנת השטח לריצוף החדש, כולל שימוש בחומרים שונים ליישור הרצפה לפלס כדי שהריצוף יהיה מיושר לכל אורך הבית. שלב זה נעשה לאחר הנחת התשתיות השונות היושבות מתחת לריצוף (צנרת, חימום תת ריצפתי, צינור קוברה ועוד). 
 • הנחת הריצוף, נעשית על ידי רצף מקצועי, ברמת מיומנות מתאימה למורכבות העבודה (ריצופים מורכבים כגון אריחים קטנים או גדולים במיוחד, דורשים מיומנות מיוחדת). העלות משתנה בהתאם להיקף העבודה, כלומר כמה מ"ר לריצוף, מורכבות אופן ההכנה וחיתוכים נדרשים, איכות האריחים, ועוד.

האם כדאי להדביק ריצוף במקום להחליף ריצוף

הדבקת ריצוף על ריצוף קיים היא בהחלט אופציה מעניינת שיכולה גם לחסוך לא מעט כסף וזמן עבודה אך לא תמיד מתאימה במקרים בהם:
 • יש צורך בהחלפת תשתיות תת רצפתיות קיימות
 • הריצוף הקיים אינו ישר, בלוי מדי, לא יציב
 • לא ניתן להפסיד גובה בחלל. הדבקת ריצוף מוסיפה מספר סנטימטרים לא מבוטל לגובה הרצפה, דבר שיצריך התאמת דלתות (חיתוך) ובחללים בעלי תקרה נמוכה יכול לגרום לאתגרים שונים. 
 • קיימת כבר רצפה מודבקת על ישנה. לא מומלץ לבצע הדבקה נוספת אלא לפרק את כל הקיים. 
כמו כן, הדבקת ריצוף חייבת להיות מדויקת ביותר, אין כאן מקום או אפשרות תיקון. 
רק אם הדבר ניתן, הדבקת ריצוף חדש על ריצוף קיים תאפשר לסיים את הפרויקט יותר במהירות ובחסכון כספי. 

באיזה גודל אריח כדאי לבחור

כיום קיימים גדלים רבים של אריחים כך שמגוון האפשרויות רב ביותר ותוכלו באמת לבחור בגודל אריח לפי רצונכם. בכל זאת כדאי שתכירו מספר עובדות לגבי גודל אריחים לפני שאתם בוחרים:
 • הגודל קובע: גודל האריחים משפיע ישירות על תחושת גודל החלל, במיוחד כאשר החיבורים בין האריחים בולטים לעין (נוצרים קווי ברורים). שימוש באריחים גדולים במיוחד (כמו אריחים מדוקקים) מאפשר לכסות מספר מ"ר בכל אריח כך שייווצרו כמה שפחות קווי מתאר ברצפה מה שמספק מראה נקי, ייחודי ואקסקלוסיבי. אריחים קטנים מאפשרים גמישות גבוהה יותר עבור קבלת התוצאה, בעוד שאריחים גדולים יצטרכו כנראה יותר חיתוכים על מנת להגיע להתאמה לגודל החלל (אורך, רוחב) וניתן לראות זאת בעיקר בחדרי רחצה שאינם גדולים ויש בהם צורך בלא מעט חיתוכים עבור ניקוז לדוגמה. 
 • עיצוב: כיום הטרנד הוא לשימוש באריחים גדולים יותר, אך חשוב לשקול היטב את הגודל של האריחים והתאמתם לגודל החלל. כמו כן יש לתת מחשבה לגבי רוחב הרובה, החיבורים בין האריחים. ככל שהרובה קטנה יותר (על פי תקן היא צריכה להיות לפחות 3 מ"מ), כך היא תהיה פחות בולטת אך ישנם מקרים בהם דווקא תרצו ברובה רחבה ואף בצבע ניגודי להבלטת קווי האריחים, צורתם, אופן הנחתם ועוד. 
בסופו של דבר, גודל האריחים הוא עניין של עיצוב וטעם ובהחלט תוכלו לבחור בכל גודל הנראה לכם, ובאמת שקיים היצע עצום של אפשרויות כך שתמיד תמצאו את מבוקשכם. מומלץ לכם להתייעץ עם מעצבת פנים, אדריכלית או עם מומחי ריצוף שיכולים לספק לכם טיפים חשובים ולכוון אתכם לרכישת הגודל הנכון בהתאם לרצונות שלכם. 

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!