עיצוב חדר אמבטיה - המדריך המלא

חדר האמבטיה הוא מזמן לא רק מקום פונקציונלי והעיצוב שלו תופס כיום חשיבות רבה. עם קצת שכל ישר והבנה עיצובית בסיסית, ניתן ליצור חדר אמבטיה יפה, פונקציונלי ושמבחינה עיצובית יישאר רלוונטי לאורך זמן וכל זאת ללא הוצאות גדולות מדי. מעניין? המשיכו לקרוא...

סגנונות עיצוב חדר אמבטיה

הסגנון העיצובי של חדר אמבטיה בגרך כלל יהיה המשכי לזה של שאר הבית. למשל, לרוב לא בוחרים בעיצוב מודרני של חדר אמבטיה בבית בעיצוב כפרי או עתיק. 
להלן מספר דוגמאות של סגנונות עיצוב לחדר האמבטיה:
 • עיצוב מודרני: עיצוב מודרני בדרך כלל קווים ישירים, נקיים, מינימליסטיים ורגועים, צבעים בגוונים של לבן ואפור עם נגיעות של צבע.
 • עיצוב ים תיכוני: עיצוב זה מערב צבעי כחול ולבן, אריחים ופסיפסים צבעוניים, קווים עגולים יותר, עץ שטוף - מיושן.
 • עיצוב עתיק: כאן יעשה שימוש בקרמיקה בסגנון עתיק עם ציורים ופסיפסים, גוונים של בז', לבן, מתכות במראה ישן כמו נחושת, ברזל ועוד.
 • עיצוב כפרי: קרמיקה דמויי אבן,  ארונות עם דלתות חרוטות, ידיות ברזל, גוונים טבעיים בשילוב של לבן או שמנת.
 • עיצוב אקלקטי: שילוב של אלמנטים עתיקים עם אלמנטים מודרניים ותעשייתיים. צבעים מגוונים בשילוב של גווני אפור, מתכת חלודה. 
אלה הם הסגנונות העיקריים המוכרים והנפוצים ביותר, ולמעשה כל אחד יכול ליצור את העיצוב שהוא רוצה ואוהב תוך בחירה ועירוב של אלמנטים דקורטיביים שונים. אם בכוונתכם למכור את הבית בהמשך, רצוי לבחור בסגנון עיצוב עכשווי וצבעים סטנדרטיים באופן יחסי ולא להפוך את העיצוב לאישי מדי, דבר שעשוי לא למצוא חן בעיני הקונים הפוטנציאליים בעתיד. את הנגיעות האישיות תוכלו להוסיף על ידי חפצים שאינם קבועים, כגון פריטי נוי, גופי תאורה ועוד.

עיצוב חדר אמבטיה - כלים סניטריים

הבחירה בעיצוב הכלים הסניטרים תלויה ישירות בעיצוב הכללי של החדר (פרט למקרה של סגנון אקלקטי בו מעורבים מספר סגנונות). הכלים הסניטרים כוללים את האמבטיה, האסלה והכיורים. כולם קיימים בצורות וסגנונות שיתאימו לסגנון העיצובי בו בחרתם. לדוגמא, אם בחרתם בעיצוב מודרני, בחרו כלים סניטרים בקו נקי, ללא פיתוחים. 

עיצוב חדר אמבטיה - ברזים

גם לברזים קיימים סגנונות עיצוב המתאימים לסגנונות העיצוב המוכרים. העיצוב מתייחס לצורה, צבע, סוג מתכת וגימור של הברזים. למשל, ברזים המתאימים לסגנון כפרי יהיו מעוגלים יותר בצורתם, בעלי פרחים במקום ידיות, והם יכולים להיות גם בגימור נחושת מוברש. ברז מודרני יהיה עשוי לדוגמה ממתכת כסופה בקו נקי ועם ידיות מינימליסטיות.

עיצוב חדר אמבטיה - בחירת ריצוף ואריחים

ריצוף חדר האמבטיה הוא אחד החלקים המשפיעים יותר על עיצוב החדר בעיקר בגלל שהם עוטפים את רוב החדר.הן גודל האריחים, סוגם, הגימור, הצבע והטקסטורה שלהם - לכל אלא יש משמעות עיצובית. 
למשל לעיצוב אקלקטי נשתמש באריחי רצפה גדולים בגוונים של אפור המזכירים בטון, לסגנון ים תיכוני אריחי קרמיקה לבנים קטנים-בינוניים לרצפה ולקירות (ניתן לשלב אריחים דקורטיביים עם שילוב צבעים כחולים, איורים הקשורים לעולם הים ועוד). 
בכל מקרה כאשר אתם חושבים על עיצוב חדר האמבטיה שלכם, חשבו קודם כל על הפונקציונליות שלו: איך ומתי משתמשים בו, מי משתמש בו, האם יותר מבן אדם אחד ישתמש בו בזמנים מסוימים. כמו כן נסו לשמור על עיצוב מאוזן, גדלים של אלמנטים המתאימים לגודל החדר, אל תמלאו את החדר ביותר מדי פרטים. חשוב שתרגישו בנוח בחדר האמבטיה, עבור רוב האנשים הוא המפלט השקט והרגוע האחרון לפני היציאה ליום עבודה חדש.

טיפים לעיצוב חדר אמבטיה

 • ככל שחלל חדר האמבטיה קטן יותר כך עדיף יהיה לבחור בצבעים בהירים יותר לריצוף וקירות, צבעים כהים ייתנו תחושה של חדר קטן עוד יותר.
 • במידת האפשר על פי גודל החדר - העדיפו כיור כפול בחדר האמבטיה - לפחות בחדר האמבטיה של ההורים. 
 • הרצפה בחדר האמבטיה צריכה למנוע החלקה ולעמוד בתקן זה.
 • פנקו את עצמכם! חשבו על דברים שיעשו לכם טוב כאשר אתם משתמשים בחדר האמבטיה, אולי מוט פינוק במקלחון עם הידרו-תרפיה יעזור לכם להירגע אחרי יום עבודה עמוס? אולי כיור מעוצב וייחודי? אולי פס פסיפס צבעוני שייתן זריקת צבע מעניינת? 
 • לא לשכוח מקומות אחסון בחדר אמבטיה, אפשר לשלב מדף לכמה פריטי נוי, אך רוב הדברים עדיף שיהיו מוסתרים בארון אמבטיה איכותי המחולק בהתאם לצרכים שלכם. לרוב, חדרי אמבטיה אינם גדולים וככל שיהיה פחות בלגן, כך הוא יראה גדול יותר ונקי לעין (בלי קשר לסגנון שבחרתם). 
 • לא לשכוח תאורה - חדר האמבטיה צריך להיות מואר היטב.
 • פרטי נוי, אמנות ועיצוב אישיים הם תוספת מבורכת ומזמינה בחדר האמבטיה. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!