חיפויי קיר לבית

חיפויי קיר לבית מוכרים לנו היטב, בעיקר במטבח ובחדרי רחצה אבל כיום מעצבים בוחרים חיפוי קיר למקומות נוספים בבית. יש לא מעט סיבות טובות להשתמש בחיפוי קיר בבית וישנם אפילו סוגי חיפויים מיוחדים מאוד שאולי לא הכרתם. 

מהן הסיבות להוספת חיפויי קיר בבית

ישנן לא מעט סיבות להוספת חיפוי קיר בבית:
 • הגנה: חיפוי קיר יוצר מעטפת הגנה לקיר עליו הוא מותקן. זאת הסיבה המרכזית שמוסיפים חיפוי קיר בחדרי רחצה ובמטבחים. חיפוי קיר מהווה שכבה אטומה כך שרטיבות ולחות לא חודרות לקירות (כל עוד מדובר בחיפוי באריחים אטומים כמו קרמיקה וגרניט פורצלן).
 • היגיינה: חיפוי קיר עם אריחים יוצר משטח יחסית אחיד שקל לנקות (לעומת קיר צבוע) לשמירה על היגיינה גבוהה.
 • מבחר: קיים מבחר עצום של גדלים (מאריחים קטנטנים עד אריחים שיכולים לכסות קיר שלם ביחידה אחת כמו אריחים מדוקקים), צורות, צבעים, עיצובים, הדפסים ואפילו אריחים תלת ממדיים. כמו כן תוכלו לבחור בין אריחים רגילים ואריחים המדמים חומרים אחרים כמו אבן, שיש, עץ, מתכת ועוד.
 • ורסטיליות: עם מבחר כה גדול של אופציות ניתן ליצור חיפויי קיר בדיוק לפי רצונכם, בעיצוב המדויק הרצוי לכם. ניתן לשלב סוגים וצבעים שונים בקיר אחד ליצירות ייחודיות. כמו כן, לחיפוי קיר ניתן להשתמש בכל אריח (לא כמו בריצוף הדורש עובי ועמידות מסוימים).
 • עמידות: אריחים מספקים עמידות לאורך שנים גם בתנאי שימוש קשים ביותר. זאת הסיבה גם שתמצאו חיפוי קיר במטבחים תעשייתיים, במעבדות ועוד, שם התנאים קשוחים יותר ואריחי החיפוי מספקים פתרון מעולה.
 • עיצוב: חיפוי קיר בבית הוא לא רק עניין של הגנה והיגיינה. כיום בעזרת חיפוי קיר יוצרים עיצובים דרמטיים ומרהיבים בכל אזור רצוי בבית. ניתן ליצור קיר כוח בסלון או בחדרי השינה ליצירת אפקט עיצובי ברור ומיוחד.  

חיפויי קיר לבית - באילו אזורים אפשר להתקין 

כאמור ישנם אזורים מוכרים בהם מחפים את הקירות, וגם כאלה עליהם לא חשבתם:
 • קיר מטבח: חיפוי בקיר מטבח מספק גם הגנה, גם ניקוי קל והוא מהווה גם מרכיב נוסף להשלמת עיצוב המטבח. בדרך כל מחפים את החלק של הקיר שבין משטח העבודה לבין הארונות העליונים וגם מעל הכיריים והכיור. כאן ניתן גם לחפות את כל הקיר עד התקרה ליצירת עיצוב מרשים ושלם יותר (לעומת חיפוי החלקים הידועים בלבד). 
 • קירות חדרי רחצה ושירותים: חיפוי קירות חדרי רחצה מספקים הגנה למבנה, אפשרות לניקוי קל ומהיר, שמירה על היגיינה גבוהה וגם עיצובים רבים ומגוונים בהתאם לסוג האריחים, גודלם, צבעם, צורתם, אופן הנחתם ועוד. לעיתים מחפים את הקירות עד גובה משקוף הדלת או החלונות אך מומלץ יותר לחפות עד התקרה הן מטעמי הגנה ומטעמי עיצוב ואחידות. החיפוי עד התקרה מומלץ כאשר התקרה ישרה. אם התקרה אינה ישרה – ניתן לבצע הנמכת תקרה מינימלית אם גובה החלל מאפשר זאת.
 • סלון: בעזרת חיפוי קיר ניתן ליצור קיר כוח שמטרתו לקבוע עיצוב ולמשוך את המבט לכיוונו. למשל ניתן לחפות את הקיר שמאחורי מסך הטלוויזיה או מאחורי הספות.
 • נישות: נישות משמשות לרוב להצגת פרטי נוי שונים וחיפוי קיר בנישות בנויות יכול לשנות לחלוטין את האופי שלהן ואת אופי הצגת פרטי הנוי עם למשל אריחים מבריקים שמחזירים אור ומשקפים את הפריטים. חשוב לוודא שהחיפוי לא נראה זר או לא קשור לשאר החלל.
 • חללים שלמים: חיפוי קירות חללים שלמים נועדו ליצור עיצוב מדויק וברור. למשל שימוש באריחים דמוי לבנים יוצר אווירה תעשייתית, או של לופט עירוני. ישנן אין ספור אפשרויות ליצירת עיצובים בעזרת אריחים דמויי חומרים אחרים שמספקים את המראה המדויק.
 • קירות חיצוניים: חיפוי קירות חוץ של הבית הן דרך מעולה לספק הגנה למבנה הבית יחד עם עיצוב מיוחד ושונה מהטיח שרגילים לראות. כיום רואים חיפוי קיר חיצוניים בהרבה מבנים חדשים בישראל מאחר והם מספקים הגנה מעולה ומראה אסתטי מאוד. דוגמא לעיר שמחייבת שימוש בחיפוי קירות חיצוניים באבן היא ירושלים, וזאת על מנת לשמור על אחדות המראה העתיק של העיר. 

חיפויי קיר מיוחדים לבית 

מעבר לחיפוי קיר סטנדרטיים (כלומר צורות, גימורים וצבעים סטנדרטיים) כיום קיימים חיפויי קיר מיוחדים עמם האפשרויות העיצוביות הן אינסופיות ממש:
 • אריחי חיפוי קיר מדוקקים: אלו הם אריחים מאוד מיוחדים בכך שהם גדולים מאוד, עד כדי אפשרות כיסוי קיר שלם ללא חיבורים בכלל. המראה המתקבל הוא יוקרתי במיוחד. ניתן כיום למצוא אריחים מדוקקים לחיפוי קיר במגוון עיצובים. לרוב הם ידמו מראה של שיש אך לא רק.
 • אריחי חיפוי מצוירים: אלה קיימים בגדלים וצורות רבים וכוללים מוטיבים מגוונים של ציורים וצבעים ליצירת סגנונות כמו כפרי, ים תיכוני, קלאסי ועוד וגם ציורים גאומטריים.
 • אריחי חיפוי תלת ממדיים: אלה הם אריחים שאינם שטוחים, כלומר שהמשטח שלהם בעל צורניות תלת ממדית והם יוצרים אפקטים ויזואליים מעניינים ביותר עם משחקים של אור וצל ואף מגע.
 • אריחי חיפוי קיר סטנדרטיים דמוי עץ (גם בגדלים המדמים קרשי עץ), שיש, אבן, לבנים, בטון, מתכת, ועוד עמם ניתן ליצור עיצובים מדויקים.
 • אריחי חיפוי רטרו: אלה קיימים בצורות וגוונים שנלקחו היישר מהעבר עם גדלים מיוחדים, צורות כמו משושה, מעוין, מלבנים (אריחי רכבת תחתית) ועוד ומאפשרים יצירת עיצוב רטרו בבית שלכם. 
 • אריחי חיפוי עם הדפסים של פרחים, פירות, ירקות, חיות ועוד.

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!