האם כדאי לקנות ריצוף יד שנייה

יתכן וחשבתם לרכוש ריצוף יד שניה עבור שיפוץ, אולי מטעמי חיסכון, אולי כי מחפשים ריצוף ספציפי מתקופות עבר? לפני שאתם מחליטים, כדאי לקרוא ולהתעדכן ביתרונות וחסרונות של קניה שכזו, וגם במקומות בהם ניתן לקנות ריצוף יד שניה. 

איפה קונים ריצוף יד שנייה 

יש לא מעט מקורות המפרסמים ריצוף יד שניה, לוחות יד שניה שונים ומגוונים ברשת האינטרנט, מודעות, קבלן שמציע ריצוף יד שניה מפירוק, דרך מכרים, ברשתות חברתיות, מודעות רחוב ועוד. תוכלו לבצע חיפוש פשוט ותמצאו לא מעט מודעות. 
שימו לב שברכישת ריצוף יד שניה אתם לוקחים סיכון מכמה בחינות, ועל כך נפרט בהמשך.

קניית ריצוף יד שנייה - יתרונות וחסרונות 

יתרונות:
  • חיסכון: ריצוף יד שניה לרוב יהיה זול יותר משמעותית מריצוף חדש שנרכש בחנות. למרות, שאם מדובר בריצוף נדיר יחסית, יכול להיות לו מחיר גבוה יותר מריצוף חדש.
  • עיצוב: לעיתים מעוניינים בריצוף בעיצוב מיוחד שכבר לא ניתן למצוא כחדש, בית בעיצוב מיוחד הדורש ריצוף ותיק שכזה. לרוב מדובר במשפצים המבקשים לתת אווירה של תקופה מסוימת ואף משלימים את המראה עם ריהוט באותו הסגנון הנרכש גם הוא כיד שניה, ואין ספק שהמקור ייתן את האווירה הרצויה. אך בגלל שמדובר בריצוף, כדאי בכל זאת לוודא שלא קיים ריצוף חדש בעיצוב הרצוי או ריצוף בעיצוב קרוב מספיק לפני שקונים אותו מיד שניה. 
חסרונות:
  • עלות: אמנם הרכישה של ריצוף מיד שניה תהיה לרוב זולה יותר מריצוף חדש, אבל יש לקחת בחשבון שיתכן וימצאו לא מעט אריחים שבורים, סדוקים או בלויים שתרצו לוותר עליהם, וכן ריצוף יד שניה לא תמיד יהיה נקי בחלק התחתון שלו, ויהיה עם שאריות מלט, טיט ועוד כך שזה יקשה ויאט את עבודת הרצף. לכך יש משמעות כספית לא מבוטלת עד כדי כך שיש אפשרות שלבסוף זה יעלה לכם יותר. 
  • זמינות: אם הכמות שקניתם לא מספיקה לכל עבודת הריצוף, יהיה לכם קשה מאוד להשיג כמויות נוספות. אפשרות אחרת היא שתצטרכו לשלב את האריחים מיד שניה עם אריחים חדשים.
  • מבחר: עם ריצוף מיד שניה תהיו מוגבלים למה שמוצע בשוק, דבר שיגביל אתכם מבחינה עיצובית. יתכן כי תצטרכו להתפשר. כמו כן תהיו מוגבלים מבחינת בחירת גודל האריחים (בדרך כלל אריחים ישנים הם קטנים יותר לעומת מגוון הגדלים של אריחים חדשים המוצעים כיום). 
  • איכות: עם ריצוף מיד שניה, אין לכם דרך באמת לדעת מהי איכות הריצוף, וכן לא תהיה לכם אחריות. מה שנראה טוב בעין בעת הרכישה, אולי יכול להפוך למפח נפש בעתיד אם איכות הריצוף לא תעמוד במבחן הזמן. 
  • מקור: יתכן ולא מעט מודעות המציעות ריצוף יד שניה למעשה אינו יד שניה, אלא ריצוף באיכות נמוכה ללא תקן או ניסיונות למכור מוצרים שלא היה להם ביקוש. כדאי להיות זהירים בנושא זה ולהיוועץ באיש מקצוע המבין בריצוף יד שניה ויכול לזהותו בקלות. 
  • התאמה: ריצוף יד שניה לא מאפשר לדעת אם הוא מתאים לשימוש בחדרים רטובים בהתאם לתקן התנגדות להחלקה. אתם תצטרכו לנסות להבין על ידי מישוש אם האריח מספיק מחוספס בשביל למנוע החלקה, או לחילופין להעביר את האריחים טיפול עם חומר אנטי-סליפ.
כיום במשיח קרמיקה היצע הריצוף הוא כמעט ללא גבולות מבחינת סוגים, גדלים, סגנונות, צבעים, גימורים, הדפסים. ישנם אפילו אריחים תלת מימדיים, מדוקקים בגדלים ענקיים, דמוי אבן, עץ, בטון, שיש, מתכות ועוד.
אם אתם מבקשים ליצור מראה וינטג' או עתיק, תוכלו לבחור באריחים המדמים את האריחים הישנים, ולהוסיף ריהוט ופריטי מהתקופה הרצויה, שישלימו את המראה. אם אתם מבקשים לחסוך כסף, דעו כי קיימים מחירים שיפתיעו אתכם ומדי פעם גם מבצעים משתלמים.
עם ריצוף חדש, אתם תהיו בטוחים באיכות (מומלץ תמיד סוג א'), בתקן, תוכלו להיות רגועים שהוא זמין לכם לעת הצורך, תקבלו אחריות ואפשרות להזמין מראש ולבקש אספקה בתאריך מאוחר יותר, תוכלו להחזיר עודפים שלא שומשו (באריזתם המקורית השלמה) ותקבלו גב של יבואן ותיק ובעל מוניטין ללא רבב.
כמו כן רכישה של ריצוף חדש תוריד מכם כאבי ראש, חששות והפתעות לא נעימות בהמשך. אתם מוזמנים לביקור באולם התצוגה המרהיב של משיח קרמיקה, רוב הסיכויים שתמצאו חלופה חדשה לצרכי הריצוף שלכם, תקבלו ייעוץ מקצועי במקום ובטוח תצאו מרוצים. 

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!