איזה ריצוף מומלץ לבית

עם היצע ומגוון כמעט אינסופי של אריחי ריצוף, יכול להיות קשה לבחור בריצוף הנכון. לכל סוג יש חסרונות ויתרונות, לא כולם מתאימים לשימוש בעל מקום בבית ומחוצה לו, יש יקרים וזולים, יש עמידים יותר ופחות, יש הדורשים תחזוקה מיוחדת, יש שפשוטים ליישום וכאלה שפחות, וכמובן גם לכל סוג יש גם אפשרויות עיצוביות שונות. אז איזה ריצוף מומלץ לבית? הכנו עבורכם מדריך שיסייע לכם בבחירה. 

יתרונות וחסרונות של סוגי ריצוף לבית 

  • קרמיקה: אחד הסוגים הנפוצים ביותר בריצוף הבית. קרמיקה הוא סוג ריצוף שקל לעבוד אתו, לחתוך ולהניח, ישנם גדלים, צורות, עיצובים וגימורים רבים כך שתמיד תוכלו למצוא קרמיקה מתאימה. קרמיקה היא גם אחד מסוגי הריצוף היותר נגישים מבחינת מחיר יחד עם קלות תחזוקה וניקוי. קרמיקה יכולה להיות פחות עמידה לחום וקור וכן יכולה להיסדק מנפילת עצמים חדים על גביה. קרמיקה איכותית תחזיק שנים רבות. קרמיקה פחות מומלצת מחוץ לבית מאחר והחשיפה לתנאים קשים יכולה לגרום לבלאי מואץ שלה. קרמיקה מתאימה גם לחיפוי קירות. 
  • גרניט פורצלן: כיום גרניט פורצלן היא הבחירה המועדפת ע"י רבים. סוג זה של ריצוף מציע שילוב של חוזק ועמידות יוצאים מן הכלל, ללא צורך בתחזוקה שוטפת מעבר לניקיון רגיל, ניקוי קל והתאמה לשימוש פנים וחוץ כך שאפשר להשתמש בגרניט פורצלן בכל מקום. קיימים גדלים, צורות, עיצובים וגימורים רבים כך שתמיד תוכלו למצוא את הדגם המתאים. גרניט פורצלן, בגלל תהליך ייצור מורכב יותר, הוא יותר יקר מקרמיקה אך העמידות שלו ויתרונותיו הרבים מחפים בקלות על הפער. 
  • טרצו: זהו סוג ריצוף מוכר העשוי מבטון ובשילוב חצץ משויף (עם או בלי פיגמנטים). ריצוף זה צריך איטום מאחר ובטון סופח נוזלים (לכן תהיה כאן תחזוקה מדי תקופה). טרצו מיוצר במרצפות בגדלים סטנדרטיים לריצוף ושלל עיצובים. היתרון הגדול של טרצו הוא מחירו הנמוך ושניתן לשייף אותו שוב לאחר שנים לחידושו במידת הצורך. סוג שזה של ריצוף הוא כבד משמעותית מסוגי ריצוף אחרים ובעל מראה נוסטלגי. סוג זה היה נפוץ בישראל עד ראשית שנות ה-90 וכיום נמצא פחות בשימוש אבל עדין מהווה בחירה מעניינת למי שמחפש את המראה הספציפי. ניתן אגב למצוא אריחי גרניט פורצלן במראה טרצו, כך שמקבלים את המראה, אך ללא הצורך בתחזוקה.
  • פרקט: אין ספק כי פרקט הוא סוג ריצוף יפהפה אשר משרה אווירה ועיצוב מיוחד בכל בית. הוא יכול להיות אלגנטי, כפרי, אקסקלוסיבי, לקשר לתקופות היסטוריות שונות בהתאם לצורתו ואופן הנחתו. ריצוף פרקט אמיתי עשויי מעץ מלא, בדרך כלל מעץ קשה (עץ רך פחות מומלץ מסיבות ברורות של עמידות) ולכן מחירו יהיה גבוה. כמו כן, פרקט עץ מלא, דורש תחזוקה ומשנה זהירות, כיוון שעץ סופח ועשויי להתכווץ ולהתרחב עם שינוי טמפרטורה דבר המגביל את שימושיו רק באזורים יבשים ופנימיים של הבית. למי שמעוניין במראה של הפרקט בלי החסרונות של מחיר, תחזוקה ועמידות, ניתן כיום לבחור בקרמיקה או גרניט פורצלן דמוי פרקט שיודעים לדמות את המראה והגוונים בצורה משכנעת ביותר. 
  • אבן טבעית: ריצוף אבן טבעית הוא גם סוג ריצוף מיוחד ביופיו. המיוחד בו הוא כמובן הטבעיות שלו שמתבטאת בכך שכל אריח יהיה ייחודי, אין שני אריחים זהים, כיוון שזהו מוצר טבעי לחלוטין וכולל פיגמנטים טבעיים, ורידים ועוד. כל אריח קורץ מאבן טבעית, וחומר הגלם ותהליך העיבוד הופכים אותו ליקר. אבן טבעית גם מצריכה תחזוקה לאיטום למניעת ספיחת נוזלים וכתמים שיכולים לפגוע לא רק במראה האבן אלא גם בחוזקה. למי שמעוניין במראה של אבן טבעית בלי החסרונות של מחיר גבוה, תחזוקה ועמידות, ניתן כיום לבחור בקרמיקה או גרניט פורצלן דמוי אבן טבעית שיודעים לדמות את המראה והגוון בצורה משכנעת, ובהסתמך על הטכנולוגיה המתפתחת בתחום, ניתן גם לראות שהשוני בין האריחים הוא גדול מאוד וכך המראה נראה נכון יותר ודומה מאוד לאבן הטבעית. 
  • בטון: בטון הוא סוג של ריצוף שהפך לפופולרי בשנים האחרונות עם עליית העיצוב התעשייתי שנכנס לבתים רבים. ריצוף זה לא ממש קיים באריחים מוכנים להנחה אלא הוא נוצק במקום, עם אפשרויות רבות של עיצובים, צבעים, גימורים ואפילו הדפסת צורות לדימוי אריחים אחרים. ריצוף בטון מציע עמידות גבוהה כל עוד הוא אטום בצורה נאותה (בטון הוא חומר סופח) והוא קל לניקוי ומהיר לביצוע. יחד עם זאת, קשה מאוד לתקן פגיעות בריצוף בטון, לא ניתן להחליף אריח, מאחר והוא מקשה אחת. ריצוף בטון גם לא מספק בידוד תרמי וקולי טובים.

ריצוף לבית לפי אזורים 

באופן כללי ניתן לחלק את הבית לפי אזורים כלליים ואזורים רטובים (חדרי רחצה ושירותים). 
לא קיימת מניעה להשתמש בכל סוג ריצוף בכל האזורים מלבד הצורך בשימוש בריצוף מתאים לאזורים רטובים (וחיצוניים). אזורים אלה חווים לחות, רטיבות, מגע עם דברים שונים (שמן, מזון, חומרי רחצה ועוד) ולכן חשוב שהריצוף יהיה עמיד בפני תנאים אלה. כמו כן לפי התקן, ריצוף לחדרים רטובים צריך להיות בעל מקדם נוגד החלקה מתאים, לכן ריצוף רגיל לא מתאים באזורים אלה. 
בחדרים רטובים יהיה פחות מומלץ להשתמש בפרקט טבעי, וכל סוג ריצוף בעל תכונות ספיחה טבעית (אבן, בטון וכדומה). במקומות אלה מומלץ לבחור בקרמיקה או גרניט פורצלן (כאמור קיימים גם כדמוי אבן, שיש, בטון, פרקט ועוד כך שתוכלו עדיין לקבל את המראה ולהיות שקטים שהריצוף יהיה עמיד לאורך שנים רבות מאוד ללא צורך בתחזוקה). 

ריצוף מומלץ לבית מבחינת עיצוב

מאחר וכיום ריצוף קרמיקה וגרניט פורצלן מציעים דימוי של חומרים רבים אחרים בצורה מדויקת, ניתן לשלב אותם בכל עיצוב רצוי ללא כל מגבלה. היתרונות של מחיר, אפס תחזוקה (חוץ מניקיון רגיל), עמידות, חוזק וקלות הנחה, ישכיחו את ההבדל הקטן במהרה כך שתוכלו ליהנות מכל היתרונות.
לבסוף הבחירה בסוג הריצוף מבחינה עיצובית היא בעיקר עניין של תקציב, עמידות, תחזוקה וניקוי. 

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!