שיפוץ חדר אמבטיה ישן

חדר האמבטיה שלכם ישן ואתם שוקלים לשפץ אותו אך לא בטוחים מה כרוך בתהליך, והאם חייבים לשפץ את כל החדר באופן יסודי או רק לשדרג מספר אלמנטים? למעשה העניין לא כל כך מסובך וניתן די בקלות להחליט כדי שתוכלו ליהנות מחדר אמבטיה משודרג או משופץ כולו בדרך הטובה ביותר.

תהליך שיפוץ חדר אמבטיה ישן

שיפוץ חדר אמבטיה ישן יכול להיות מלא או חלקי וזה תלוי בכם ובדברים מוחשיים אחרים (על כך בהמשך). באופן כללי כאשר מדברים על שיפוץ חדר האמבטיה לרוב מתייחסים לתהליך בו מפרקים ומפנים את כל הנמצא בחדר, כולל כלים סניטריים (ברזים, אמבטיה, כיור, אסלה), קרמיקה מהרצפה ומהקירות, צנרת, חשמל ועוד על מנת להתקין חדשים במקומם או בסדר אחר. 
השלב הראשון יהיה תהליך פירוק מלא של החדר על לקירות, צנרת ותשתיות חשופות. עצם הפירוק והחשיפה מאפשר ארגון מחדש של החדר (במידת הצורך והרצון), כלומר הזזת מיקום של אלמנטים שונים על מנת למקסם את השימושיות והעיצוב של החדר. 
בשלב השני, על בסיס תכניות ביצוע (אדריכל או מעצב פנים), מחליפים צנרת ישנה, תשתית חשמל, ועוד (במידת הצורך, אך תמיד מומלץ להחליף כדי שהכל יהיה חדש ושלא ניתקל בהפתעות בהמשך). במקרה וקיים צורך בהזזת צנרות ותשתיות, זה יתבצע בשלב זה. בשלב זה גם ניתן להחליף בין אמבטיה למקלחון (אם המקלחון בנוי אז תתבצע בניה בהתאם), וכן מבצעים איטום קירות ורצפה, יישור רצפה והחלקת קירות.
בשלב השלישי, לאחר שכל התשתיות מוכנות במקומן, וכל הבניה הסתיימה, מגיע השלב של ריצוף וחיפויי הקירות.
בשלב האחרון מתקינים את הכלים הסניטריים, האמבט או המקלחון, הארונות והפרזולים השונים, התאורה, מפסקים ושקעי חשמל (מוגנים) וכדומה.

שיפוץ חדר אמבטיה ישן - חלקי או מלא

ההחלטה בין שיפוץ מלא לבין שיפוץ חלקי היא גם עניין של תקציב אבל קודם כל עניין של נחיצות. אם חדר האמבטיה ישן מאוד, סביר כי הצנרת ישנה ורצוי לבחור בשיפוץ מלא על מנת להחליף את הכל לחדש ולזכות לשקט נפשי לשנים רבות נוספות. שיפוץ מלא מאפשר לכם גם לארגן מחדש את חדר האמבטיה, לשנות את מיקום האלמנטים השונים שאולי הותקנו פעם במקום פחות אופטימלי, להוציא אמבטיה גדולה שתופסת יותר מדי מקום (או להוסיף אמבטיה שלא הייתה קיימת), להתקין כיור כפול במקום יחיד ועוד.
שיפוץ חלקי אמנם מהיר יותר ובו מחליפים אלמנטים קיימים כמו כיור, ארון, אמבטיה, אסלה ועוד לחדשים, אבל הם מוכרחים להיות תואמים בדיוק את התשתיות הקיימות. אם התשתיות של החדר עדיין טובות מספיק והמיקומים וסוג הכלים הסניטריים בחלל מתאימים לכם, אז תוכלו לבחור בשיפוץ חלקי בלבד.

טיפים לשיפוץ חדר אמבטיה ישן

לפני שאתם מתחילים בתהליך ישנם מספר דברים שכדאי לדעת:
  • תקציב: שיפוץ מלא יהיה יקר משמעותית משיפוץ חלקי. החליטו על תקציב עם אפשרות חריגה של כ-15% והיצמדו אליו. אם התקציב מאפשר רק שיפוץ חלקי אז זאת תהיה הבחירה הטובה ביותר.
  • תכנון: אם אתם ניגשים לשיפוץ מלא, מומלץ להיעזר במעצב פנים. יתכן כי אתם בטוחים שאתם יודעים מה אתם רוצים, אבל מעצב לא רק יוכלו לתרגם את הרצון שלכם לתכנית עבודה מדויקת אלא גם יוכלו למנוע מכם טעויות וגם להציע רעיונות אחרים שתתפלאו אולי לגלות שהם טובים יותר הן מבחינה עיצובית והן מבחינת שימושיות ופרקטיקה. חדר אמבטיה משפצים לעיתים רחוקות ולכן חשוב להימנע מטעויות שעלולות לגרום לכם סבל ועוגמת נפש לאורך זמן.  
  • סגנון: קיים היצע רב ביותר של סגנונות שניתן להשיג כיום אך חישבו לטווח הארוך. האם העיצוב המקורי יהיה עדיין מספק בעוד 5-10 שנים? האופנה משתנה גם בתחום זה וכדאי להקדיש לכך מחשבה. 
  • קבלן: אם אתם מבצעים שיפוץ מלא מומלץ לבחור בקבלן שיפוצים. קבלו הצעות מחיר מלפחות 3 קבלנים (ניתן לבחור בהם לאחר המלצות, היכרות מוקדמת וכדומה). בדקו את ההצעות לעומק, האם הן מפורטות או כלליות, מומלץ שכל מרכיב בעבודת השיפוץ יהיה מתומחר והתשלומים יהיו בהתאם לסיום כל שלב ושלב. השוו את המחירים בין הקבלנים. בחרו במחיר ההגיוני ביותר, לאו דווקא הזול ביותר. וודאו שהקבלן מסוגל לבצע את העבודה בזמן, ויש לו את העובדים המיומנים הנחוצים (למשל אם אתם רוצים הנחת ריצוף מסובכת, לא כל רצף יהיה מסוגל לבצע זאת). בקשו לראות שיפוצים שהם ביצעו ולדבר עם לקוחות עבר שלהם. 
  • חומרים, כלים סניטריים ועוד: חשוב לבחור תמיד איכות מוצרים גבוהה ומסוג א' אך במחיר שיתאים לכם. חדר אמבטיה אמור לשרת אתכם נאמנה שנים רבות, ללא תקלות, ולכן לא מומלץ להתפתות לרכישת מוצרים שלא ברור המקור שלהם ועשויים לאכזב אתכם בהמשך.

האם אפשר לשדרג חדר אמבטיה ישן ללא שיפוץ 

בהחלט, ניתן די בקלות לבצע החלפת אביזרים, ארון אמבטיה, פרזולים, כיור ומשטח הכיור, מקלחון ועוד בקלות יחסית. חשוב לוודא שהם יתאימו לחלל מבחינת הגודל, אם כי הסגנון יכול להיות שונה בתכלית. שימו לב שאם בוחרים לדוגמה ארון כיור חדש גדול יותר, עדיין יש מעברים נוחים, ואותו הדבר לגבי מקלחון או כל אלמנט גדול אחר בחלל.
את כל האביזרים והפרזולים ניתן לרוב להחליף לבד בכמה דקות. בהחלפת כיור, ברז וכדומה, מומלץ להיעזר באינסטלטור על מנת להבטיח התקנה נכונה ותקנית. 
שווה לבקר בחנות אביזרי אמבטיה שמציעה מבחר גדול ככל הניתן, בעדיפות ליבואן ישיר כדי להבטיח כי תקבלו מחירים ללא פערי תיווך. שם תוכלו להתרשם מכל המוצרים השונים וכמובן לקבל סיוע מקצוע ורעיונות עיצוביים.  
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!