חיפוי קיר מטבח

מתכננים מטבח חדש, חושבים לשפץ מטבח קיים או מתלבטים אם לחפות את קיר המטבח הקיים? מאמר זה יספק לכם תשובות, למה כדאי להתקין חיפוי קיר במטבח ולמה הוא משמש. 

למה כדאי להתקין חיפוי קיר במטבח 

קודם נסביר שחיפוי קיר במטבח הוא למעשה המשטח האנכי למשטח העבודה של המטבח, הידוע כ"שיש" (למרות שמשטחי עבודה רבים אינם באמם עשויים מהחומר שיש). 
חיפוי קיר במטבח יכול לכסות את כל קיר המטבח עד התקרה או את חלקו. 
מטרת חיפוי קיר במטבח היא קודם כל פונקציונלית כיוון שהחיפוי שומר על הקיר מנזקי התזת נוזלים ולכלוכים שונים שיכולים לקרות במהלך השימוש במטבח בעת הכנת אוכל, בישול, שטיפת כלים ועוד. אמנם ניתן לצבוע את קיר המטבח בצבע אטום הניתן לניקוי אבל צבע לא יקנה אף פעם הגנה מלאה והוא גם פגיע יותר (משריטות, פגיעת כלי מטבח ועוד). חיפוי קיר במטבח מקנה הגנה טובה בהרבה, יוצר גימור אחיד ויפה לקיר, מאפשר תחזוקה ושמירה על היגיינה בצורה קלה ומהירה הרבה יותר וגם מוסיף עניין ורובד עיצובי נוסף למטבח ולכל הבית (במטבחים פתוחים). 
אמנם חיפוי קיר במטבח אינו חובה אך הוא מאוד מומלץ מסיבות ברורות וטובות, בעיקר הגנתיות, אך גם לחיים קלים ושקט נפשי יחד עם הזדמנות להוסיף טאץ' עיצובי מיוחד.  

חיפוי קיר מטבח להשלמת העיצוב 

כיום עומדות לרשותכם אופציות רבות ושונות של חיפויים לקיר של המטבח:
  • חומרים: זכוכית, קרמיקה, גרניט פורצלן, אבן, שיש, אבן קיסר, פלדת אל-חלד, קוריאן ועוד. ניתן לבחור באותו החומר ממנו עשוי משטח המטבח ולהמשיך אותו לחיפוי הקיר או לבחור בחומר אחר, למשל שיש כמשטח וקרמיקה לחיפוי. 
  • צורות וגדלים: ניתן לבחור בחיפוי קיר קרמיקה מדוקקת שיכולה לכסות קיר שלם (צלוי בגודלו) ביחידה אחת בלבד ללא תפרים וחיבורים, אריחי מוזאיקה, אריחים בכל גודל, אריחים מרובעים, מלבניים וצורות נוספות. 
  • צבעים: ניתן לבחור בין שלל צבעים, מרגועים ועד עזים, הכל לפי התאמה למטבח עצמו, עיצוב המטבח והבית ליצירת תמונה שלמה מאוזנת ויפה. 
הבחירות בחומר, בגודל ובצורה הן גם עניין של שימוש (ככל שהשימוש במטבח אינטנסיבי, כך תעדיפו חומרים חזקים ועמידים יותר כמו גרניט פורצלן למשל), ועיצוב. חומרים שונים יכולים ליצור תמונה עיצובית שונה. למשל שימוש בפלדת אל חלד תקנה סגנון תעשייתי, שימוש באריחים בגווני קרם ישרו אווירה רגועה וכפרית יותר ועוד. חשוב לבחור את חיפוי המטבח כחלק מעיצוב כל המטבח, והוא צריך להשתלב בעיצוב הכללי ואף לשדרג אותו. 

טיפים לבחירת חיפוי קיר מטבח

מאחר וכל מטבח הוא בעל עיצוב וממדים שונים, בחירת החיפוי הנכון לקיר המטבח חייבת להיות שקולה על מנת שהתוצאה תהיה גם נוחה לשימוש וגם יפה. 
  • בחירת גובה חיפוי קיר המטבח: הגובה המינימלי של חיפוי קיר מטבח עומד על 10 ס"מ בלבד. גובה זה היה בשימוש בעבר ומטרתו היה לספק הגנה ממים באזור התפר בין משטח העבודה לקיר המטבח ולא ממש הגנה לקיר עצמו. לרוב מומלץ יהיה לחפות את קיר המטבח עד גובה הארונות העליונים כך שלא יוותר קיר חשוף. ישנם מקרים בהם מחפים את קיר המטבח גם עד התקרה. עיצוב זה הופך את החיפוי מחיפוי פונקציונלי עם משקל עיצובי בינוני במכלול המטבח, לקיר כוח של ממש עם שפה עיצובית משלו ואפקט בולט. 
  • בחירת סוג חיפוי קיר המטבח: חשוב לקחת בחשבון את משטח העבודה בבחירת החיפוי וגם את צבע הארונות והריהוט המשלים. בהתאם לכך, ניתן לבחור באותו המשטח שבחרתם כמשטח עבודה או לחלופין באריחים שונים שיתאימו לסגנון המטבח. חלק מהשיקולים צריכים להיות הצבע והגודל, והדבר החשוב ביותר שיש לשים אליו לב הוא האיזון בין כל המרכיבים במטבח. 
  • תקציב: בין כל הסוגים של חיפויי מטבח, אריחי קרמיקה יהיו הנגישים ביותר, ויחד עם זאת הם יכולים להשתלב בכל עיצוב רצוי גם בגלל היכולת של אריחי קרמיקה לדמות חומרים אחרים, בזכות הטכנולוגיות המתקדמות בהן הם מיוצרים כיום. 
  • עניין: חשבו אם חיפוי המטבח הוא זה המיועד להיות נקודת העיצוב הבולטת במטבח או לא. חיפוי קיר יכול להשתלב במטבח מבלי למשוך את העין ולשנות את העיצוב הכללי. הדבר נכון במטבחים בהם הארונות מיוחדים או שאתם מעוניינים להבליט חלקים אחרים, אולי תנור מיוחד למשל. אם המטבח שלכם אינו בולט במיוחד ואתם רוצים לשדרג את המראה, חיפוי קיר יכול לעשות זאת בקלות ובעלות לא גבוהה מבלי לשנות את כל שאר המטבח. 
  • שימוש: אם אתם בשלנים ועושים שימוש נרחב במטבח, חשוב יהיה לבחור בסוג חיפוי שיספק את ההגנה הטובה ביותר יחד עם קלות תחזוקה. לדוגמה, ככל שהאריחים קטנים יותר, כך יהיו יותר חיבורים ותפרים בין האריחים שיודעים למשוך אליהם לכלוך שקשה יותר לנקות ולהיפך. כמו כן תרצו לבחור בחיפוי שיכסה כל קיר גלוי במטבח, במיוחד מאחורי הברז והכיריים. 
לפני שאתם בוחרים בחיפוי קיר למטבח שלכם, מומלץ לבקר באולם תצוגה ולבדוק אופציות שונות, לשמוע מהיועצים במקום מה מומלץ יותר ופחות בהתאם לשימוש המיועד במטבח שלכם וכמובן לגבי העיצוב הרצוי. ניתן גם להיעזר במעצב פנים או אדריכל שיכולים ללוות אתכם בעיצוב המטבח כולו. 

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!