התאמת ריצוף אמבטיה וחיפויי קיר

ריצוף וחיפוי באמבטיה הם חלק בלתי נפרד מעיצוב החלל, והם משחקים תפקיד מרכזי ביצירת האווירה המתקבלת בחדר, כל פעם שנכנסים ושוהים בו. חשוב לעשות את הבחירה וההתאמה באופן כזה שלא תרצו להחליף את האריחים למשך שנים רבות, שכן שיפוץ של חדר רחצה הוא פרויקט שעושים לעיתים רחוקות.

איזו אווירה רוצים ליצור באמבטיה

עם בחירה נכונה של ריצוף וחיפויים מבחינת גודל, צורה, צבע, גימור וכדומה וכן ביצוע פריסה נכונה מבחינה אסתטית, ניתן לקבוע את העיצוב והאווירה של חדר האמבטיה. מומלץ להתייעץ עם מעצב פנים, אדריכל או מומחי ריצוף וחיפויים. בין הרעיון שלכם להגשמתו, יש צורך בתרגום למה שקורה בשטח על מנת להגשים את התמונה העיצובית והאווירה הרצויה. 
להלן מספר פרמטרים שיכולים להשפיע:
  • גודל חדר האמבטיה: גודל האריחים לריצוף וחיפוי לרוב נבחרים בהתאם לגודל החדר. עבור אמבטיות קטנות, מומלץ יהיה לבחור אריחים קטנים יחסית ולהיפך. המלצה זו לא חקוקה באבן, וניתן לבחור גדלים אחרים או לשלב בין גדלים שונים (לדוגמה קיר אחד עם אריחים קטנים ו-3 קירות נוספים עם אריחים גדולים), כל עוד הבחירה נכונה לעיצוב ולאווירה רצויה. 
  • המשכיות עיצובית עם שאר הבית: במקרה ומעוניינים בהמשכיות עיצובית, מומלץ לבחור בריצוף וחיפוי התואמים את שאר ריצוף הבית. הרציפות היא יותר בגוון וניתן גם לבחור בגדלים וצורות שונות אך ככל שהשוני גדול יותר, מבחינת גודל, צורה, גוון וגימור, כך תיווצר תחושת נתק של האמבטיה משאר הבית.
  • יצירת חלל מיוחד: לא מעט בוחרים ליצור חלל מיוחד באמבטיה, אווירה שונה משאר הבית, במיוחד כאשר מדובר באמבטיה אשר משמשת רק את דיירי הבית ולא את האורחים. עם בחירת צבעים, גדלים, צורות שונות של ריצוף וחיפוי ניתן ליצור אין ספור סוגי אווירה שונים ומיוחדים. יתכן כי אתם רוצים אמבטיה בסגנון ים תיכוני, תעשייתי, יפני, צרפתי ועוד – הכל אפשרי ולכל אווירה יש סוגי ריצופים וחיפויים מתאימים. חלק אוהבים אווירה רגועה באמבטיה, ולשם כך מומלץ לבחור בצבעים רגועים אשר מאפשרים זאת. אם מעוניינים דווקא באווירה דינמית ומעוררת, ניתן לשלב צבעים חזקים. ניתן גם ליצור עניין עם בחירת חיפוי מיוחד, בעל טקסטורה והדפסים מיוחדים. 

התאמת צבעים בין ריצוף אמבטיה וחיפויי הקיר 

הצבע של הריצוף והחיפויים גם הם כמובן חשובים. לרוב נרצה שתהיה התאמה טובה ביניהם, בגוונים בעיקר. אין זה קשה להתאים בין ריצוף לחיפויי, תוכלו תמיד לבחור בקולקציות שמציעות אריחים התואמים אחד לשני ולהיות שקטים שההתאמה תהיה ללא דופי. יחד עם זאת לא תמיד רוצים דווקא התאמה מלאה מסיבות עיצוביות. יתכן כי תרצו לבחור דווקא בצבעים שונים לריצוף ולחיפוי – הכל תלוי בעיצוב הרצוי. כמה דוגמאות של התאמות בין ריצוף לחיפוי:
  • התאמה בטוחה: בחירה מקולקציה אחת בגוונים אחידים (ניתן עם הפרשים קטנים בגוונים או גוונים משלימים) תבטיח התאמה. המעצבים של חברות הקרמיקה עמלו קשה על מנת ליצור קולקציה בעלת התאמה עיצובית מלאה. 
  • התאמה שדורשת ביטחון עיצובי: בחירת צבעים שונים (משלימים וניגודיים), צורות שונות לגמרי (למשל מלבני לריצוף ומעוין לחיפוי), טקסטורות שונות ועוד מצריכות ידע עיצובי מתקדם. 
  • ערבוב בין קולקציות: ניתן לבחור בין חיפוי וריצוף מקולקציות שונות אם הדבר נחוץ לעיצוב. גם כאן מומלץ לקבל ייעוץ מתאים על מנת להימנע מטעויות עיצוביות. 
  • עיצובים מתקדמים: ניתן לבחור בצבע חיפוי שונה לקיר אחד בלבד ליצירת קיר כוח. ניתן להשתמש באריחי פסיפס לקיר המקלחון ליצירת הפרדת ועניין עיצובי, צבע/מרקם ריצוף יחד עם צבע ניטרלי לחיפוי ועד שלל אפשרויות מתקדמות. 

התאמת גדלים של ריצוף אמבטיה וחיפויי קיר

כאמור גודל של ריצוף וחיפוי גם קובעים במידה לא קטנה את האווירה באמבטיה. לאמבטיות קטנות לרוב תבחרו בגדלים קטנים יותר של ריצופים וחיפויים אשר יספקו לכם תחושת מרחב גדול יותר. לאמבטיה גדולה מאוד, ניתן לטשטש את הגודל שיכול ליצור תחושה פחות נעימה על ידי ריצופים וחיפויים גדולים. לרוב החיפוי יהיה בגודל קטן יותר מזה של הריצוף אבל ניתן גם לבחור בחיפוי מדוקק, שהוא בעצם אריח מאוד גדול שיכול לכסות חלק גדול מהקיר ללא תפרים. כלומר שניתן להשתמש בהם באמבטיות קטנות וגדולות והם תמיד יספקו תוצאה של איכות ויוקרה. לעיתים גם משתמשים בחיפוי בעל צורה שונה מזה של הרצפה וגם אופן וכיוון הנחה שונים, הכל בהתאם לרצון העיצובי. 
בסופו של יום, קיימות אסכולות עיצוביות שונות ושלל אפשרויות של ריצופים וחיפויים שתמיד יסייעו לכם ליצור את האווירה והעיצוב הרצויים. תמיד ניתן לבחור לחיפוי ורצפה לבנים, ו"ללכת על בטוח", וליצור את העיצוב בעזרת פריטים אחרים בחלל האמבטיה אבל ישנן כל כך הרבה אפשרויות כיום שחבל לא לבחור לעצב את האמבטיה שלכם בעזרת ריצופים וחיפויים יפהפיים ומיוחדים שיקפיצו את העיצוב. אם אינכם ממש בטוחים איך לבצע זאת כאשר אתם עומדים באולם התצוגה, אין יותר קל מלהתייעץ עם מומחים במקום שיוכלו לכוון אתכם נכונה לקראת הגשמת אמבטיית החלומות שלכם. 

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!