ריצוף פנים לבית

עם כל כך הרבה אפשרויות קיימות כיום של ריצוף לבית, נוכל ממש ללכת לאיבוד. אם אתם עומדים לפני בחירת ריצוף לבית, כדי לכם להמשיך לקרוא ולהכיר את הסוגים השונים של ריצוף פנים לבית. כמו כן הכנו עבורכם טיפים חשובים שימנעו מכם טעויות יקרות ואפילו עוגמת נפש עתידית. 

סוגים של ריצוף פנים לבית 

ניתן לחלק את הסוגים של ריצוף פנים לבית לשתי קבוצות עיקריות:
 • ריצוף כללי: אלה ריצופים המתאימים לשימוש בכל מקום בבית, מלבד חדרים רטובים.
 • ריצוף נגד החלקה: ריצופים אלה שונים בכך שהם חייבים לעמוד בתקן הקובע שהטקסטורה שלהם נוגדת החלקה ומפחיתה את הסיכויים לכך בחדרים הרטובים. זאת לעומת שאר הריצוף בבית שאינו נדרש לכך.
מעבר לכך ריצוף לבית קיים בגדלים רבים, צורות, גימורים, חומרים, צבעים ועוד. 
מבחינת החומרים ניתן לבחור בין שיש, אבן טבעית, בטון, עץ, קרמיקה וגרניט פורצלן. קרמיקה וגרניט פורצלן מספקים יתרון משמעותי על פני כל החלופות האחרות בכך שהם לא דורשים תחזוקה שוטפת, אינם חדירים ללכלוך, לא נסדקים ומתפוצצים, אטומים ללחות ורטיבות והם ישמרו על המראה שלהם לאורך שנים רבות יותר. גרניט פורצלן אף מספק עמידות וחוזק נוספים על פני הקרמיקה.

האם לעשות ריצוף פנים זהה בכל החדרים

זו בעיקר שאלה של עיצוב. הרבה מעדיפים להשתמש בריצוף זהה בכל החדרים על מנת לשמור על עיצוב אחיד ולספק תחושת גודל לבית. אין זה אומר שלא ניתן לבחור בריצוף שונה לחדרים מסוימים, רק שזה מצריך הבנה עיצובית מתקדמת יותר על מנת שהתוצאה תהיה נכונה. כמו כן, מבחינת עלות עבודה, שימוש בריצוף זהה בכל הבית יהיה זול יותר מאשר שילובים שונים. 

האם צריך תכנית פריסת ריצוף לבית 

תכנית פריסה היא אחד הכלים החשובים יותר להבטחת הצלחת פרויקט הריצוף שלכם. מעצב או אדריכל יכינו את התוכנית לאחר שתבחרו את האריחים. תכנית זו תפרט בדיוק איפה כל אריח ימצא בחלל, איפה החיתוכים, איפה קווי האורך, הרוחב או האלכסונים יעברו, על מנת למקסם את תחושת האחידות ולשמור על מראה נקי ומדויק. ללא תכנית פריסה, אתם תצטרכו לסמוך על החלטת הרצף באיזה אופן הוא ירצף את הבית, ולרוב הדבר לא מומלץ ויכול להוביל לטעויות עיצוביות שתסבלו מהן לאורך שנים רבות – עד השיפוץ הבא. עדיף לא לשחק עם המזל ולקבוע מראש את אופן הנחת הריצוף של הבית עם תכנית פריסה מפורטת. תכנית פריסה בוודאות תחסוך טעויות ולכן גם תחסוך עלויות ותבטיח כי תקבלו את ריצוף הבית בדיוק כפי שחלמתם.

האם אפשר להדביק ריצוף פנים בבית

בהחלט ניתן להדביק ריצוף פנים בבית בתנאי שהריצוף הקיים ישר ויציב. כמו כן חשוב לדעת כי ניתן לבצע הדבקה אחת בלבד על גבי ריצוף קיים, ולא ניתן יהיה לכסות עם עוד שכבת ריצוף בעתיד. כמה נקודות חשובות למחשבה לגבי הדבקת ריצוף:
 • הדבקת ריצוף יכולה להיות עבודה קצרה יותר ולכן העלות בדרך כלל תהיה זולה יותר.
 • כאשר מבצעים הדבקת ריצוף, למעשה מרימים את גובה הרצפה הקיים בהתאם לגובה של הריצוף הנוסף וחומרי הדבקה. יתכן כי תצטרכו לקצר דלתות קיימות על מנת לאפשר את השימוש בהן עם גובה הריצוף החדש. שימו לב שהדבר לא תמיד אפשרי ויתכן כי תצטרכו פשוט להחליף דלתות. כמו כן אם יש לכם רהיטים קיימים שגודלם מהרצפה לתקרה, יתכן כי הם כבר לא יתאימו לחלל לאחר הדבקת הריצוף החדש.
 • פירוק ריצוף קיים הוא גם הזדמנות לבדוק, לתקן ולשפר תשתיות קיימות כמו צנרת, חשמל ועוד, וגם יאפשר להוסיף חימום תת רצפתי אם בכך אתם חפצים. 

טיפים לרכישת ריצוף פנים לבית

לפני שאתם רצים לקנות את הריצוף לפנים הבית, יש לנו עוד כמה טיפים עבורכם:
איכות: אין כל סיבה לבחור בריצוף שהוא פחות מסוג א'. ההבדלים במחירים אינם מצדיקים את הפוטנציאל לבעיות ואף עלויות המתווספות בעבודה ותיקונים. בדקו מי היצרן של הריצוף, העדיפו יצרנים המוכרים באיכות המוצרים שלהם.
זמינות: העדיפו ריצוף שזמינותו מובטחת גם בעתיד. יתכן כי תבצעו טעות בחישוב הכמויות, שיהיה שברים במהלך העבודה ועוד, כך שאם תצטרכו להזמין כמות נוספת, חשוב להיות בטוחים שיהיה מלאי אחרת תצטרכו לבחור בריצוף תואם, שאף פעם אינו תואם לגמרי. בכל מקרה, תמיד עדיף להזמין כמות קטנה נוספת למקרים כאלה (ישנן חנויות שמאפשרות להחזיר חבילות סגורות שלא שומשו) ואף להשאיר אצלכם כמה אריחים בודדים במחסן.
מקור: רכשו ממקור מהימן ועדיף אצל יבואן מוכר ובעל מוניטין. 
תנאי רכישה: כל מקום מציע תנאים שונים לרכישה: 
 • העדיפו מקום שמציע לכם לרכוש מראש את הריצוף ולספק בזמן הנכון לעבדות הריצוף, גם אם מדובר בעוד מספר חודשים. 
 • העדיפו מקום המאפשר החזרת עודפים לאחר סיום הריצוף, כמובן כן עוד הם עוד באריזה המקורית ולא שומשו, ולקבל עליהם החזר כספי מלא. אפשרות זו תסיר דאגה מלבכם. תוכלו להזמין כמות עודפת כדי להיות בטוחים שלא יחסר לכם ריצוף בזמן העבודה.
 • העדיפו לרכוש ריצוף שקיים במלאי עכשיו. הזמנת ריצוף עם הבטחת אספקה עתידית (שאינה במלאי) עשויה להיות מתורגמת לאיחורים באספקה, דבר שיגרום לאיחור בעבודת הקבלן מה שיכול לגרור עלויות נוספות.
 • כמובן, יש לבדוק כי הריצוף עומד בתקנים המתאימים (למשל 10R עבור חדרים רטובים) ושאתם מקבלים אחריות שניתנת למימוש (בדקו את המוניטין של היבואן ואת כתב האחריות). 
 • מומלץ לבחור לרכוש ממקום המחזיק בקולקציות רבות ובסוגים רבים לבחירתכם. כך תוכלו באמת לבחור מה שאתם אוהבים ולא להסתפק רק במה שיש במידה וההיצע קטן. 
 • בדקו אם במקום קיימים יועצי מכירות שמתמחים בתחום עיצוב הפנים. יעוץ אמיתי יסייע לכם בבחירה נכונה, סוגים, גדלים, כמויות דרושות ועוד, ויחסוך מכם טעויות.
 • בדקו מבצעים המוצעים במקום.

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!