איך בוחרים אריחים לריצוף

כיום קיימים סוגי אריחים מגוונים ביותר, גדלים, צורות, צבעים, גימורים ועוד כך שלעיתים יכול להיות קשה להבין במה כדאי לבחור על מנת למקסם את התקציב ואת העיצוב. מדריך זה יספק לכם מידע חשוב שללא ספק יסייע לכם בבחירת האריחים לריצוף. 

אלו גדלי אריחים קיימים

כיום ניתן למצוא אריחים בגדלים רבים, החל מאריחים מאוד קטנים בגודל 1.27*1.27 ס"מ (אריחי מוזאיקה - פסיפס) ועד אריחים גדולים במיוחד של 100*300 ס"מ (אריחים מדוקקים גדולים במיוחד). בין לבין קיימות מידות רבות ומגוונות בהתאם לסוג האריח (קרמיקה, גרניט פורצלן ועוד) וצורתו (מרובע, מלבן, משושה, מעוין ועוד).
גדלים סטנדרטיים פופולריים של אריחים מרובעים הם של 20 עד 100 ס"מ. אריחים מגודל 80*80 ומעלה, דורשים מיומנות גבוהה יותר של הרצף ולכן עלות העבודה יכולה להיות גבוהה יותר.
ישנם גם אריחים מדוקקים גדולים מאוד שהפכו למאוד מבוקשים בזכות המראה הנקי ועכשווי שלהם. חשוב לזכור כי אריחים אלה בדרך כלל יקרים יותר לרכישה וגם דורשים מיומנות גבוהה של בעל המקצוע להנחתם כריצוף (או כחיפוי). באופן כללי, אריחים מרובעים קלים יותר ליישום מצורות אחרות וקל יותר לחשב עמם את הכמות הדרושה לכיסוי הרצפה. 

איך גודל האריח משפיע על מראה החלל 

הטרנדים העיצוביים בשנים האחרונות הולכים לכיוון אריחים גדולים יותר מבעבר בזכות התפתחות תחום ייצור האריחים והפחתת המחירים (הפחתת עלויות ייצור). אריחים גדולים משרים תחושת גודל לחלל, וגם תחושה יוקרתית יותר, אך אין זה תמיד נכון ומתאים. אריחים מאוד גדולים כמו אריחים מדוקקים יכולים להתאים לכל גודל חלל ויספקו מראה גדול ונקי (פחות חיבורים בין אריחים), אריחים קטנים בחלל קטן גם יכולים להגדיל את החלל בכך שריבוי החיבורים יוצרים אשליה של גודל. הגדלים ביניהם צריכים להיבחר בצורה חכמה ונכונה בהתאם לגודל החלל על מנת לספק את המראה הנכון והמבוקש. באופן כללי ניתן לפשט כך שבחללים גדולים מומלץ להשתמש באריחים גדולים, בחללים בגודל בינוני, אריחים בגודל בינוני ובחללים קטנים אריחים קטנים יותר. 
בעניין זה אפשר גם להיעזר במעצבת פנים על מנת שתספק את דעתה המקצועית ספציפית עבור החללים בבית שלכם. זאת, כיוון שלפעמים יש אספקטים עיצוביים נוספים שיכולים להשפיע על הבחירה של האריחים (סגנון עיצובי, אלמנטים אחרים בחלל ועוד).

מה ההבדלים בין הגימורים 

באופן כללי קיימים 4 סוגים עיקריים של גימורי אריחים:
  • מבריק: למי שמחפש מראה קלאסי עשיר, אריחים מבריקים הם הפתרון. יחד עם זאת, חשוב לדעת שאריחים מבריקים עלולים לגרום להחלקה, והם גם דורשים ניקוי תדיר יותר (כל לכלוך הכי קטן יהיה בולט מאוד) אך יחד עם זאת הברק מאפשר גם ניקוי קל. כמו כן, אריחים בגימור מבריק מחזירים הרבה אור ומשקפים את הסביבה כמעט כמו מראה, ולכן הם יכולים לסייע במתן תחושת חלל גדולה יותר כאשר החלל הוא קטן, וכן להאיר חללים חשוכים יחסית. כאשר בוחרים באריחים מבריקים, חשוב תמיד לבחור באיכות הטובה ביותר מאחר וכל פגם באריח יהיה מאוד בולט. אריחים מבריקים גם יותר רגישים לשריטות.
  • מאט: אריחים בגימור מאט משרים עיצוב בסגנון יותר רגוע, טבעי וחלקם אף יכולים לתת אופי כפרי. אריחים בגימור מאט יהיו פחות גורמים להחלקה ואם יש לכלוך קל, הוא פחות נראה לעין (תדירות הניקיון פחותה למי שחשוב לו). המראה שלהם חם וטבעי יותר, והם יהפכו כל בית לנעים ורגוע יותר. מבחינת ניקיון – כתמים יכולים להיאחז מעט בעקשנות יותר מאשר עם אריחים מבריקים ולכן תידרש עבודת ניקיון מעט מאומצת יותר. אריחים בגימור מאט אינם מחזירים אור כמו אריחים מבריקים ולכן הם לא מסוגלים לפתוח את החללים מהבחינה הזו ולא יספקו תחושה של הגדלה. לכן מומלץ יותר לבחור באריחים מסוג זה עבור חללים גדולים ומוארים היטב. אם בכל זאת יש לכם חלל שאינו מואר היטב ואתם מאוד רוצים אריח בגימור מאט, העדיפו אריחים בגוון בהיר כמה שניתן בהתאם לשאר העיצוב.
  • מאט משי: גימור זה הוא יחסית חדש מבחינת טכנולוגיות ייצור אריחים. המראה שלו דומה יותר למאט אך פני השטח שלו חלקים כיוון שהוא עובר תהליך נוסף של ליטוש. הוא קל יותר לניקוי מאשר המאט וגם פחות רואים עליו כתמים ולכלוך בדומה למאט.
  • לפאטו: גימור זה הוא למעשה מלוטש למחצה, כלומר שהוא מספק גם החזרת אור מסוימת וגם גימור בטקסטורת מאט למגע. המראה של אריחים עם גימור לפאטו הוא קרוב לזה של אריחים בעלי גימור מבריק אך פחות גורמים להחלקה. המראה המתקבל הוא של ברק רך ונעים יותר. אריחים עם גימור זה גם מסווים כתמים טוב יותר מאריחים מבריקים והם גם יהיו קלים יותר לניקוי מאשר אריחים בגימור מאט. כלומר אריחים בגימור זה הם שילוב מוצלח של גם מבריק וגם מאט באריח אחד. 

ריצוף נכון של הבית 

ריצוף נכון של הבית מתחיל כמובן בבחירה נכונה של אריחים לכל חלל: גדלים, צורות, צבעים וגימורים. אך ישנם לא מעט דברים שכדאי לתת עליהם מחשבה בנוסף:
  • איכות עבודת ריצוף: לא משנה כמה איכותיים האריחים שלכם, אם עבודת הריצוף נעשית בצורה לא מקצועית או רשלנית, התוצאה תהיה לא טובה. טעויות בריצוף יכולות להיות בגבהים לא אחידים, קווי רובה לא אחידים או מיושרים, אריחים חתוכים בצורה גסה, הכללת אריחים שבורים או סדוקים ועוד. בחרו בעל מקצוע מיומן, עם הידע המתאים לעבודה הנדרשת – הדבר קריטי במיוחד עבור ריצופים מיוחדים, מוזאיקה, צורות הנחה לא סטנדרטיות, אריחים גדולים ועוד. 
  • רצף: מומלץ לשמור על רציפות גדלים וקווי הנחה בין כלל החללים למתן מראה אחיד ואקסקלוסיבי יותר. 
  • הפרדה: ניתן גם לבחור ביצירת הפרדות ותיחום בעזרת הריצוף לאזורים שונים בחלל פתוח, למשל לסלון, מטבח, שולחן אוכל ועוד. הפרדה בדרך יכולה להיות מתאימה יותר בחללים גדולים במיוחד כך שנוצרים אזורים קטנים יותר מבחינה ויזואלית עם תחושה יותר אינטימית. 
  • בחירת סוג האריח הנכון למקום הנכון: חשוב לזכור כי בחדרים רטובים, הריצוף צריך להתבצע עם אריחים נוגדי החלקה, שלא כמו בשאר חללי הבית. אריחים רבים לריצוף הבית מגיעים גם בגימור רגיל וגם בגימור נוגד החלקה המתאים לחדרים רטובים כך שניתן לשמור על רצף אם רוצים.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!