סוגי מקלחונים - מהסטנדרטי ועד המותאם אישית

אם הגיע הזמן לשפץ את חדר הרחצה ולהחליף את המקלחון הישן לחדש, להלן מספר הסברים וטיפים אשר יעזרו לכם לבחור את המקלחון הנכון עבורכם ולחסוך גם כסף.

מקלחון סטנדרטי או מקלחון בהתאמה אישית

מקלחונים ניתנים לרכישה במידות סטנדרטיות לרוב של 80 ס"מ רוחב. כמו כן קיימים גם מקלחונים סטנדרטיים בגודל 90 ס"מ רוחב אך המבחר בהם קטן בהרבה.
לעיתים צורת החלל בחדר הרחצה אינה מאפשרת שימוש במקלחון סטנדרטי בגלל אילוצים של גודל המקום להתקנת המקלחון (גודל, צורה וכו').
במקרים אלה, ניתן להזמין מקלחון בהתאמה אישית, כאמור מקלחון שיוכן במידות הספציפיות של חדר הרחצה שלכם להתאמה מושלמת. כמובן שלבחירה במקלחון בהתאמה אישית ישנן השלכות על העלות, שכן הוא יקר יותר מאחר ונבנה במיוחד עבורכם. במידה ואתם יכולים לבחור במקלחון סטנדרטי, תוכלו לחסוך מאחר והמבחר גדול והמחיר שלהם זול בהרבה.  

סוגי מקלחונים

בהתאם למיקום הקיים בחדר האמבטיה, קיימים מקלחונים מסוגים שונים:
  • צורה: מרובע, פינתי, מעוגל, מלבני. מעבר לרצון העיצובי, כאן שוב יש להתחשב במקום בחדר האמבטיה כך שצורת המקלחון תהיה יעילה בשימוש. למשל, מקלחון מעוגל מתאים יותר בחלל צר, כך שניתן להיכנס ולצאת מהמקלחון בזויות ולא בקו צדדי בו המקום יהיה קטן יותר לתמרון.
  • פתח: חזיתי, פינתי, דלתות הזזה, דלתות כנפיים, דלת יחידה, דלתות כפולות, דלתות מתקפלות. הפתח של המקלחון הוא בעיקר פונקציה של מיקום המקלחון ואמור לתת מענה נוח לכניסה ויציאה ממנו בהתאם לתנאי השטח בחדר האמבטיה.
  • רצפה: אמנם לא חלק אינטגרלי של המקלחון, קיימות שתי אופציות לרצפת המקלחון והן תלויות בצרכים העיצוביים ואילוצי המקום. ניתן לבחור בהמשכיות של הריצוף של חדר האמבטיה באותם אריחים בתוך המקלחון תוך יצירת שיפועים לניקוז ומניעת זליגת מים מחוץ למקלחון אל תוך חדר האמבטיה. ניתן גם לרכוש אגנית למקלחון שהיא יחידה המונחת על גבי רצפת המקלחון ובעלת שפתיים למניעת זליגת מים. אגניות יכולות להיות מחרס או חומרים פלסטיים עמידים.
  • מפגש המקלחון עם הרצפה: ישנם מקלחונים בהם קיימת מסילה וישנם מקלחונים בהם ישנו פס סיליקון. יש לקחת בחשבון שכל אחת מאפשרויות אלה דורשת צורת ניקוי שונה על מנת שלא יצטבר שם לכלוך רב ועובש.

מקלחונים מומלצים

מבחינה עיצובית – כדאי לרכוש מקלחון בהתאמה אישית, שכן חדר הרחצה יראה טוב יותר כאשר המקלחון מותאם למידותיו. כך תוכלו לשלוט בבחירת כל האלמנטים של המקלחון – ידיות, סוג זכוכית, עובי זכוכית, גימורים ועוד.
מבחינה תקציבית, ובמידה וחדר האמבטיה שלכם מאפשר זאת, כדאי יותר לבחור במקלחון סטנדרטי. בדקו אם המקלחון עשוי חומרים איכותיים הן מבחינת הזכוכיות והן מבחינת הפרזול, צירים וכדומה. מקלחון שאינו איכותי יכול להיראות טוב כאשר הוא חדש, אבל במהרה יתחיל להראות סימני עייפות, וחלודה יכולה להתפתח בצירים ובחלקי מתכת אחרים, וכמו כן הסגירה של המקלחון יכולה להיפגם כך שלא תהיה הרמטית ומים יזלגו החוצה ממנו. העדיפו לרכוש אצל ספק/יבואן אשר מציע מבחר גדול ואחריות על המוצר.

זכוכית מקלחון – התקן הישראלי

לא כל זכוכית מתאימה למקלחון! מעבר לבחירה העיצובית (שקופה, חלבית, עם או בלי עיצובים), זכוכית למקלחון צריכה לעמוד בתקן בישראל אשר מבטיח כי הזכוכית מתאימה לשימוש לו נועד ומספקת בטיחות הולמת.
התקן הישראלי מחייב שימוש בזכוכית בטיחותית מאחד הסוגים הבאים בלבד:
  • זכוכית מחוסמת – זכוכית זו במידה ותישבר, תתנפץ לחלקיקים קטנים מאוד כך שיופחת הסיכון לפציעה. 
  • זכוכית רבודה – זכוכית זו בנויה משתי שכבות זכוכית וביניהן יריעה פלסטית שקופה ודביקה ובמידה ותשבר הזכוכית, החלקים השבורים יישארו דבוקים במקומם במקום להתפזר ובכך מונעת אפשרות פציעה.
בנוסף, במידה והזכוכית של המקלחון היא ללא מסגרת – פרופיל (אשר מספק לה חוזק נוסף) – היא חייבת להיות בעובי מינימלי של 8 מ"מ אם הזכוכית בגובה של עד 230 ס"מ, ולפחות בעובי של 10 מ"מ לגבהים מעל 230 ס"מ.

מקלחון עם דלת כנף או מקלחון עם דלת הזזה

במקלחונים סטנדרטיים, במידה והמקום בחדר האמבטיה מאפשר זאת, עדיף יהיה לבחור בדלת כנף שהיא לא רק זולה יותר אלה גם קלה יותר לניקוי. במקלחונים סטנדרטיים עם דלת הזזה, הדלת נעה על גבי מסילה המונחת הל רצפת המקלון. המסילה מהווה מקום קשה לניקוי ולעתים מתפתחות שם פטריות ועובש ולכן זהו קריטריון שחייבם לקחת בחשבון. 
במקלחונים בהתאמה אישית קיימת אופציה של דלת הזזה הנעה על מסילה עליונה (הזכוכית תלויה על המסילה) כך שאספקט הניקיון הבעייתי מבוטל.

ריצוף במקלחון

לריצוף מקלחון יש כמה חוקים חשובים:
  • יצירת שיפועים ברצפת המקלחון כך שהמים יתנקזו באופן טבעי אל חור הניקוז של המקלחון מבלי שתיווצר שלולית או זליגת מים מחוץ למקלחון. אם בחרתם באגנית למקלחון אז אין צורך לדאוג, השיפועים נבנו ותוכננו באגנית בצורה אופטימלית. 
  • אם בחרתם באריחים, קודם כל האריחים חייבים להיות כאלה שמונעים החלקה ומיועדים לשימוש באזורים רטובים. לרוב יהיה עדיף לבחור באריחים בגודל קטן יותר כך שניתן לצור שיפועים ללא או עם פחות חיתוכים של אריחים. 

מקלחונים – מחירים

מחירים של מקלחונים משתנים בהתאם לסוג ואיכות, ולעיתים קיימים גם מבצעים הניתנים לעתים על ידי החנויות. מדובר בדרך כלל במחירים התחלתיים של כמה מאות שקלים למקלחונים סטנדרטיים מוכנים, ויכול להגיע לכמה אלפי שקלים כאשר מדובר במקלחון בהתאמה אישית 
לפני שאתם מחליטים על קניית מקלחון בדקו והשוו מחירים ואיכויות, תנאים ואחריות, וכמובן מבצעים היכולים לחסוך לכם כסף רב. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!