חיפוי קיר - סוגי אריחים

כאשר מחפשים לרכוש אריחים לחיפוי קיר, קיים היצע רחב ומגוון עשיר של סוגים, צורות, גדלים ועוד. עם קצת ידע מקדים והבנה בנושא, תוכלו בקלות יתרה לבחור את האריחים הנכונים לחיפוי הקיר שלכם. 
כדאי אגב להגיע לאולמות התצוגה כאשר אתם מגובשים על כיוון של עיצוב על מנת שתוכלו להיות ממוקדים בעת פגישתכם עם נציג החנות.

אילו קירות בבית אפשר לחפות

הבחירה של חיפוי קיר נובעת משני צרכים עיקריים: הגנה ועיצוב. אין זה משנה מה הסיבה לבחירה שלכם ואיזה קיר מיועד לחיפוי, תמיד ניתן למצוא אריחים מתאימים. ניתן לחפות כל קיר בעזרת אריחים, קירות פנימיים או חיצוניים, כל עוד האריחים מתאימים לשימוש בסביבה בה הם יותקנו. 
קירות נפוצים לחיפוי בבית הם למשל קירות חדר האמבטיה או שירותים, קיר המטבח בין הארונות התחתונים והעליונים שהם גם למטרת הגנה ושמירה על ניקיון (עם כמובן אלמנט עיצובי בבחירת סוג האריח, גוון, צורה, גודל, הדפס, גימור עוד) וגם קירות חיצוניים. בשנים האחרונות התעצם טרנד של חיפוי הקירות הדקורטיבי שנועד יותר למילוי מטרות עיצוביות גרידא, למשל חיפוי קיר כוח בסלון או כל קיר אחר בבית ליצירת נקודת עניין עיצובית. אך גם אם אתם מחפים באופן דקורטיבי קירות בחדר הרחצה, הם מן הסתם ימלאו גם את תפקידם בהגנה על הקיר.

יתרונות בחיפוי קירות

חיפוי קיר משיג מספר מטרות, הגנה על הקירות מלחות וחדירת מים בחדרים רטובים ומטבחים, יחד עם קלות שמירה על ניקיון והיגיינה. האריחים כיום מגיעים בשלל צורות, גדלים, צבעים ועיצובים (שלא כמו פעם שהיו בעיקר אריחים לבנים) כך שהם הפכו לחלק עיצובי חשוב בכל בית. יתרונות נוספים לחיפוי קיר, במיוחד בישראל בה השימוש בבטון נרחב, הוא לבידוד תרמי (בטון אינו חומר מבודד בעצמו). חיפוי קירות דקורטיבי יכולים לשדרג כל בית ועסק, בזמן ביצוע קצר יחסית. עבור חיפוי קיר, למעשה ניתן לעשות שימוש בכל סוג אריח, גם כאלה שלא יועדו מראש לחיפוי קירות כגון אריחי ריצוף (חשוב לדעת שחייבים לבדוק שהקיר חזק מספיק כדי שיצליח להחזיק את האריח, כיוון שאריחי ריצוף הם עבים יותר), וכמובן גם באריחים ייעודיים לחיפוי קירות. חשוב לדעת שאריחים לחיפוי קיר (שלא לשימוש לריצוף) שהם מיוחדים יותר כגון אריחים מדוקקים או אריחים תלת מימדיים, בדרך כלל יהיו יקרים יותר מאריחים רגילים בגלל תהליך ייצור שונה ומורכב יותר אבל הם מביאים עמם יתרונות ייחודיים. 

חיפוי קירות עם אריחים רגילים 

כאמור, ניתן להשתמש באריחים רגילים לחיפוי קירות המגיעים בצורות, גדלים וצבעים שונים כך שקיים היצע גדול במיוחד של אופציות. חשוב לבחון את נושא עובי האריחים מאחר והם מקטינים מעט את החלל, כלומר ככל שהאריח עבה יותר, כך ההפסד יגדל גם. בחללים מאוד גדולים, מספר המילימטרים לרוב לא קריטי אבל בחללים קטנים יותר, זה עשוי להיות משמעותי (למשל בחדרי אמבטיה בבניה חדשה שהם יחסית מינימליים ויש בהם בדיוק מקום לאמבט, אסלה וכיור, יתכן שלאחר התקנת האריחים המרחב ייתן תחושה שהחדר עוד יותר קטן. 
תוכלו לבחור בין כל הגדלים והצורות של אריחים רגלים קיימים, מאריחים קטנים כמו מוזאיקה ועד אריחים גדולים, וצורות מרובע, מלבן, משושה, מעוין ועוד. מבחינת צבעים וגימורים, תוכלו למצוא אריחים בכל צבע, בגימורים מט עד מבריק, עם או בלי חספוס וכמובן גם אריחים דמוי עץ, אבן, שיש, בטון ועוד. קיימת גם אפשרות של שילוב גדלים וצבעים שונים על קיר אחד ליצירת עניין עיצובי מוגבר, אך כדאי להתייעץ עם מעצבת פנים על כך על מנת שתקבלו תוצאה אסתטית ומאוזנת.

חיפוי קירות עם אריחים מדוקקים

אריחים מדוקקים זמינים כיום בשלל גימורים וצבעים והם פתרון אידיאלי לחיפוי קיר שלם כמעט ללא חיבורים. המראה המתקבל עם אריחים מדוקקים הוא יוקרתי מאוד ונראה אחיד, כמשטח אחד רחב של חומר אחד. אריחים מדוקקים עשויים גרניט פורצלן למתן חוזק ועמידות (למרות העובי הדק במיוחד). אריחים מדוקקים קיימים בשלל עיצובים, דמוי שיש, עץ, מתכות, בטון ועוד, בגימור מבריק או מט וגם כאלה מחוספסים למגע.
חשוב לדעת שהתקנת אריחים מדוקקים דורשת מיומנות מיוחדת שלא קיימת בהכרח אצל כל רצף, וכן גודלם יכול להוות אתגר בשינוע והכנסה לבית או לחלל המיועד. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!