4 טעויות נפוצות בעיצוב הבית

עיצוב בית טומן בתוכו עשרות, אם לא מאות החלטות ובחירות: אריחים, רהיטים, צבע, פרטי דקורציה, חלונות, וילונות, תאורה, ריצוף, חיפויי קיר ועוד. השילוב הנכון של כל הפריטים יוצר את העיצוב הסופי של החלל, המראה והאווירה אותם אתם מעוניינים להשיג.
לכל רכיב בעיצוב משקל משלו ופוטנציאל להשתלט ולשנות את העיצוב לטובה או לרעה. ריכזנו עבורכם מספר טעויות נפוצות בעיצוב הבית כדי שתוכלו להימנע מהן ולהגיע לעיצוב עליו חלמתם בשלום.

בחירת גודל אריחים שאינו תואם את החלל 

קיים קשר עיצובי ישיר בין גודל החלל לבין גודל האריחים המומלצים. בהפשטה, ככל שהחלל גדול יותר, כך גם ניתן לעשות שימוש באריחים גדולים יותר, ולהיפך. למשל באזור הראשי של הבית (בהרבה בתים כיום כולל האזור סלון, פינת אוכל ומטבח בחלל אחד גדול) ניתן לבחור באריחים גדולים יחסית. בחדרים רטובים, מומלץ לבחור אריחים בגודל בינוני עד קטן בהתאם לגודל החדר. חשוב גם לחשוב על אלמנטים שונים בחלל, ארונות מטבח, אי של פינת אוכל וכדומה, והשילוב של גודל האריחים בסביבתם. ככלל, ככל שאריחים גדולים יותר, כך תהיה לכם פחות גמישות לשמור על רצף הנחה של האריחים בצורה מושלמת והם גם דורשים מקצוענות יתר מצד הרצף. 
ניתן גם לבחור ולשלב גדלים שונים של אריחים בחלל, אם לרצפה ואם לחיפוי קירות ליצירת עיצוב מתקדם יותר.
כמה טיפים נוספים:
  • אריחים מרובעים גדולים, 30 עד 45 ס"מ יכולים לספק מראה גדול יותר לחלל בגודל בינוני עד גדול.
  • אריחים מלבניים גדולים יכולים לתת מראה אורכי בחלל לכיוון האורך.
  • שימוש באריחים גדולים עם מיעוט חיבורים וקווי רובה צרים ככל האפשר מאפשרים מראה פתוח ונקי יותר של החלל.
  • אריחים גדולים מ 45 ס"מ בדרך כלל לא מומלצים עבור חדרים רטובים (אלא אם הם גדולים במיוחד) מאחר והם יקטינו את החלל. 
  • אריחים מלבניים קטנים מתאימים מאוד לחיפוי קירות חדרים רטובים (בפריסה אופקית) ובכך יגדילו ויפתחו את החלל. 
  • שילוב קיר או כמה שורות של אריחים קטנים מאוד, למשל מוזאיקה, מאוד מתאימים לחללים קטנים ויאפשרו גמישות יתרה בהנחתם בזכות גודלם הקטן. 

עיצוב טרנדי מדי

בעולם עיצוב הפנים, ישנם עיצובים שלא מתיישנים, נשארים מתאימים ונכונים לאורך שנים רבות (ואף מאות שנים). לעומת זאת, קיימים עיצובים שחולפים יחסית מהר ונעלמים מעניין הציבור לאחר תקופה קצרה. אריחים אמורים להישאר שנים רבות, ולכן מומלץ שהעיצוב שלהם יהיה רלוונטי גם לאחר תקופה ארוכה. לכן, אפשר לבחור בעיצובים שנחשבים טרנדיים, אבל לא בכאלה שיכולים להימאס בקלות. כמו כן אפשר לקחת טרנד מסוים וליישם אותו באופן שניתן יהיה לשנות בקלות יחסית כמו לדוגמה – צבע קירות. ריצוף יהיה קשה, מסובך ויקר יותר לשנות במידת הצורך.

עומס סגנונות ונקודות פוקוס 

אמנם קיים זרם עיצובי אקלקטי אשר משלב בתוכו ריבוי סגנונות, אבל הקסם בו הוא האיזון. עיצוב טוב צריך לשמור גם על איזון נכון וכמות הגיונית של נקודות עניין. אפשר למשל לבחור לחפות קיר אחד בחלל מרכזי, בסלון ליצירות קיר כוח אשר מושך את המבט לכיוונו אך לא יותר מאחד. נסו להתאים את הפריטים בחלל לסגנון עיצובי אחיד (ניתן לשלב פה ושם פריטים בודדים שהם שוברים/משלימים ולוקחים את העיצוב לכיוון מעט שונה). בסופו של יום, אתם צריכים לחיות בחללים האלה, וחשוב לשמור על איזון ואווירה בהתאם לרצוי, יחד עם פונקציונליות ללא עוררין. עדיף לבחור בפריט מרכזי או מקבץ פריטים כפוקוס לכל חלל. יותר מזה פשוט יהפוך את העיצוב לעמוס ומבלבל. 

צבעוניות שאינה מאוזנת 

צבע, של אריחים, של קירות או פריטים שונים בחלל הם חלק חשוב ביותר ביצירת העיצוב הנכון. איפה עובר הגבול בין נועז מדי ומשעמם ומונוכרומטי מדי? שוב – עניין של איזון. 
  • הימנעו מצבעים צעקנים מדי. ניתן לשלב צבעים חזקים אך לא יותר מדי ורק אם לכך יש הצדקה עיצובית.
  • ריבוי צבעים: כל המרבה גורע, יותר מדי צבעים שונים יוצרים עיצוב מבולבל. עיצוב צריך לספק תחושות אך לא תחושות של חוסר מנוח ואי נוחות. 
  • מחסור צבע: הדבר הקל ביותר הוא לבחור בצבע לבן, קרם וכדומה לקירות וריצוף. נכון שלא ניתן לטעות הרבה עם בחירה שכזו, וחשוב לדעת שאם בחרתם לעשות זאת תוכלו להוסיף את הצבע והמרקם באמצעות רהיטים, אקססוריז, טקסטיל, חומרים נוספים בחלל וכדומה. 
  • שילוב נכון של פלטות צבעים: לא משנה באיזה צבעים תבחרו, חשוב לשמור על איזון ביניהם בכל החלל. יש צבעים וגוונים שמשלימים אחד את השני בצורה טובה ונעימה ויש שילובים שפשוט לא עובדים. אם אינכם מבינים בצבעים ושילובם (רובינו לא מעצבים), מומלץ להתייעץ עם מעצבי פנים על כך על מנת להימנע מטעויות גסות עליהם תתחרטו שנים רבות.

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!