טיפים לבחירת קרמיקה לבית

לפני שאתם רצים לקנות אריחי קרמיקה לבית, עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות כיום, כדאי לעשות חושבים ולהבין כמה דברים חשובים שיעזרו לכם להימנע מטעויות ויאפשרו לכם למקסם את התקציב שלכם בצורה הטובה ביותר. מעניין? הכנו עבורכם כמה טיפים לבחירת קרמיקה לבית.

מהם סוגי הקרמיקה הקיימים 

כיום קרמיקה מוצעת בסוגים רבים ומגוונים אך הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא תמיד לבחור בקרמיקה מסוג א' שהיא האיכות הטובה ביותר. כל איכות פחותה מסוג א' טומנת בתוכה יותר פגמים ככל שהאיכות יורדת. פגמים הם לא רק סיכון לתקלות בעתיד, שברים, סדקים, קילופים, דהיית גוון ועוד, אלא הם גם יגרמו לרצף לעבוד קשה יותר ולבסוף זה יעלה לכם גם יותר. קרמיקה מסוג א' תייעל את עבודת הרצף ותקנה לכם שקט נפשי לשנים רבות, ולזה באמת שאין מחיר (למרות שקרמיקה מסוג א' אינה בהכרח יקרה יותר). לאחר שאמרנו זאת, בואו נבחן את הסוגים השונים של קרמיקה שקיימים כיום: 
גדלים: ניתן להשיג קרמיקה מגדלים סטנדרטיים רבים ושונים, החל מאריחים קטנים מאוד (2.5X2.5 ס"מ) ועד אריחים גדולים ביותר של עד 100X300 ס"מ בדמות האריחים המדוקקים. 
עיצוב: אריחי קרמיקה קיימים בשלל עיצובים, החל מצבעים אחידים בגימור מבריק עד מאט ועד אריחים בעל הדפסים שונים, דמוי חומרים אחרים (עץ, פרקט, אבן, בטון ועוד).
צורה: אריחי קרמיקה קיימים בצורות שונות, ריבועים, מלבנים, משושים, ועוד. 
גימורים מיוחדים: קיימים אריחים תלת מימדיים וכאלה בעלי טקסטורות שונות.
ייעוד: אריחי קרמיקה המיועדים לריצוף וחיפוי כללי, אריחי קרמיקה לחללים רטובים, אריחים לשימוש חיצוני, אריחים למקומות ציבוריים ועוד. בחדרים רטובים הקרמיקה חייבת להיות  בעלת תקן התנגדות להחלקה של לפחות R10. בשאר אזורי פנים הבית, ניתן להסתפק ברמת תקן R9. אריחי חיפויי קיר אינם מתאימים לריצוף. 

מהו הסגנון העיצובי הנבחר ואיך מתאימים לו את סוג הקרמיקה 

יכולים להתקיים שני מצבים:
 • אתם יודעים בדיוק מהו הקו העיצובי הרצוי לכם, ויש לכם אדריכל או מעצב פנים. במקרים כאלה, לרוב תגיעו לבחירת אריחי קרמיקה יחד עם אנשי המקצוע, כאשר הם יהיו מצוידים בתוכניות החללים השונים בבית שלכם והם יכוונו אתכם לגבי סוג הקרמיקה, הגוון, הגימור, הגודל, ועוד המתאימים בכל מקום ומקום, הן לריצוף והן לחיפויי הקירות. הבחירה למעשה תהיה בהתאם לרצונות שהעברתם לאדריכל או מעצב פנים. 
 • אתם מעדיפים לבחור לבד ללא אדריכל או מעצב פנים. במקרה שכזה, חשוב להצטייד בתוכנית של הבית שלכם, כולל מידות רצפות וקירות וכן רעיונות לגבי הסגנון הרצוי. תוכלו אז לבקש סיוע וייעוץ ממומחי אולם התצוגה של משיח קרמיקה שיעמידו לרשותכם את כל הידע והניסיון שלהם. הם יוכלו לכוון אתכם על סמך המידע שתעבירו להם לבחירה נכונה וחכמה של כל אריחי הקרמיקה לבית שלכם. 
כמה טיפים נוספים:
 • ריצוף כללי לבית בדרך כלל יהיה בסגנון אחיד בכל הבית. כלומר גוון וגימור דומה, זאת על מנת ליצור אחידות עיצובית של כל חללי הבית. קיימת אפשרות להתאים סוגים שונים של אריחים (לחדרים רטובים ולשאר חלקי הבית, בעלי תקן שונה) מאותה הסדרה כך שתהיה התאמה עיצובית מלאה. 
 • גודל האריח הוא בדרך כלל פועל יוצא של גודל החלל. בחללים קטנים מומלץ לבחור באריחים קטנים יותר כך שתהיה אשליה של מרחב גדול יותר. 
 • צבע: מומלץ להיצמד לגווני בהירים בחללים קטנים. אם רוצים לשלב אריחים כהים בחללים קטנים – אפשר לעשות זאת על קיר אחד. בנוסף, לצבע האריחים יש השפעה רבה על עיצוב הבית והאווירה שתיווצר בו. למשל אריחים דמוי טרה-קוטה מיד יצרו אווירה כפרית. 
 • רובה: ניתן לבחור ברובה צרה או אפסית עד רחבה מאוד ובצבע האריח או צבע ניגודי שיבליט את הצורה של האריח (למשל עם אריחים משושים). 
 • גימור חלק או בעל טקסטורה: הבחירה היא עניין עיצובי קודם כל אך לא רק. אריח חלק תמיד יהיה קל יותר לניקוי. אריח בעל גימור מבריק יחזיר אור, דבר שהוא מבורך בחללים קטנים יותר. 
 • אם התקציב שלכם מאפשר, בחרו באריחי גרניט פורצלן שמספקים עמידות וחוזק ללא תחרות. 
 • למרות שמומלץ ליצור המשכיות בריצוף כל הבית, במקרים מסוימים דווקא תרצו לבחור באריחים שונים באזור מסוים. למשל במטבח פתוח שאתם מעוניינים לתחום ויזואלית, תוכלו לרצף באריחים שונים. 
 • אם אתם שוקלים פרקט לבית שלכם, ואין עוררין על כך שזה אלמנט מאוד יפה, בחרו באריחי קרמיקה דמוי פרקט. אלה כיום מדמים פרקטים מסוגים שונים בצורה מושלמת וישחררו אתכם בכל מלאכת התחזוקה התקופתית שפרקט עץ דורש. גם יהיה לכם קל מאוד לנקות אריחים דמוי פרקט, בניגוד למגבלות אופן הניקיון של פרקט עץ. 

קרמיקה לבית במחירים טובים

כולנו אוהבים לחסוך וזה רק טבעי, אבל יש דברים בכל זאת שכדאי להיזהר מהם:
 • בדקו היטב מה אתם מקבלים במסגרת המחיר
 • האם מדובר באריחים סוג א'?
 • האם מדובר באריחים מבית טוב, יצרן מוכר ובעל מוניטין?
 • האם היבואן, החנות, המוכר אמינים ובעלי מוניטין?
 • האם יהיה מלאי של אותם האריחים בעתיד במידת הצורך או שמדובר בניקוי מדפים של מלאי שלא יחודש?
 • האם מדובר בקולקציה עכשווית או קולקציות ישנות שלא יחזרו?
 • בדקו את התנאים הנלווים לרכישת האריחים
 • האם ניתן להחזיר עודפים סגורים ולקבל עליהם החזר כספי מלא (תמיד צריך לקנות יותר אריחים מהחישוב על מנת לחפות על שברים, חיתוכים ועוד בזמן הנחת הריצוף)?
 • האם ניתן לרכוש עכשיו ולקבל אספקה בתאריך מאוחר יותר?
 • האם קיימת אחריות אמיתית? 
במשיח קרמיקה, תוכלו ליהנות ממחירים טובים לאורך כל השנה. משיח קרמיקה הוא יבואן ותיק ובעל מוניטין רב המציע אך ורק קרמיקה מסוג א'. באולם התצוגה תוכלו לבחור מבין סוגים רבים של ריצופים וחיפוים, גדלים, צבעים, הדפסים וגימורים. כל הקרמיקה במשיח תמיד במלאי לאספקה מיידית ועם אפשרות לשמור את האריחים שלכם לאספקה בתאריך הנכון עבורכם, ללא עלות נוספת. בנוסף, במשיח קרמיקה אתם זוכים לשירות וייעוץ מקצועי מהטובים בשוק וגם ניתנת אפשרות של החזרת עודפים בגמר העבודה (באריזה מקורית שלמה שלא נפתחה) ולקבל החזר כספי מלא עליהם. במשיח קרמיקה תוכלו ליהנות מאריחים איכותיים ביותר וגם ממבצעים שווים כך שתמיד תדעו שרכשתם במסגרת עסקה טובה ומשתלמת. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!