טיפים לעיצוב חדרי אמבטיה ושירותים

חדרי האמבטיה והשירותים שלנו הם כבר לא בעלי עיצוב פשוט כמו פעם. אם פעם הבחירה הייתה בין אפשרויות אריחים וכלים סניטריים מועטות בלבד, כיום, בזכות ההתפתחות הרבה בתחום והפיכת המחירים להרבה יותר נגישים, ניתן לבחור בין שלל עיצובים, צבעים, צורות וגימורים שיעזרו לכם להשלים את התמונה העיצובית הרצויה.
חדרי אמבטיה במיוחד בימינו, הפכו מחלל תפקודי גרידא למקום בו מגיעים להירגע, לצבור אנרגיות, ליהנות מאווירה מיוחדת במינה. חדרי האמבטיה שלנו הם הספא הפרטי שלנו וכדאי להשקיע בהם ובנו. 

סגנונות של חדרי אמבטיה ושירותים

סגנונות של חדרי אמבטיה ושירותים הם בדרך כלל, בבתים רגילים (דירות ובתים סטנדרטיים), פועל יוצא של עיצוב הבית הכללי. עם זאת ומאחר והם מהווים חלל מיוחד בבית, מותר גם לבחור בעיצוב אחר דווקא ליצירת אווירה שונה באופן מוחלט משאר הבית. כאשר נכנסים לאמבטיה, הסגנון והעיצוב צריך כבר להכתיב את הטון ואת המטרה שלשמה העיצוב נקבע. קיימים סגנונות מוכרים ועם קווי עיצוב ברורים כגון סגנון מעבר (בין שמרני לבין עכשווי), מודרני, עכשווי, שמרני, כפרי, עתיק, תעשייתי, ים תיכוני, סקנדינבי, אקלקטי ועוד.
בחירת העיצוב המתאים לכם צריכה להיות בהתאם לרגש הנוצר לכם מאותו הסגנון. מה מדבר אליכם ומה עשוי להכתיב אווירה מתאימה עבורכם. טיפ קטן וחשוב, סגנון ועיצוב מוצלחים הם תמיד עניין של מידה. אל תעמיסו על העיצוב יתר על הצורך. ניתן גם להתייחס לחדר האמבטיה ולשירותים שמרוצפים בקרמיקה לבנה כקנבס חלק עליו תוכלו ליצור את הסגנון הרצוי לכם בעזרת אלמנטים שונים בחלל, כלים סניטרים, ברזים, ארונות, פרטי נוי, צמחים ועוד. 

בחירת אריחים לחדרי אמבטיה ושירותים

קיימים אריחים בגדלים, צבעים, גימורים שונים, הן לרצפה והן לחיפוי קירות חדר האמבטיה והשירותים. האפשרויות והשילובים ממש אינסופיים, אך אל תירתעו מההיצע הרב. לרוב כאשר אתם מגיעים לבחירת אריחים, הצטיידו בתוכנית של החלל כולל מידות מדויקות. אם את מלווים בתהליך עם מעצב פנים או אדריכל, מומלץ שיבואו אתכם לבחירת האריחים. במידה והחלטתם על העיצוב לבד, אל תהססו לשאול ולבקש עזרה מצוות המומחים באולם התצוגה. לרוב הם יהיו בעלי ניסיון מקצועי רב ויוכלו לתרגם את הרצונות שלכם לאריחים נכונים. רוב קולקציות האריחים האיכותיים (סוג א') כוללים גדלים שונים ורבים באותה סדרת אריחים כך שניתן בקלות להתאים את הגודל הנכון, הן לרצפה והן לקירות. אין זה אומר בהכרח שחייבים להיצמד לקולקציה אחת בלבד, ניתן גם לשלב בין קולקציות שונות כל עוד קיימת התאמה נכונה של סגנון וגוון.
טיפ חשוב: אין צורך דווקא לבחור באריחים היקרים ביותר, כל עוד אתם בוחרים באריחים מסוג א', אתם יכולים להיות שקטים שהם יהיו בעלי עמידות לאורך שנים רבות. 

בחירת כלים סניטריים - מה מומלץ

כלים סניטריים כיום קיימים בשלל צורות, צבעים וגימורים ובחירתם תהיה בהתאם לסגנון אותו אתם קבעתם לחדר האמבטיה והשירותים. אין זה באמת משנה במה תבחרו כל עוד תבחרו בכלים סניטריים איכותיים מבית טוב. איכות החומרים והנדסת המוצר יכולים להשתנות מאוד והדרך הטובה ביותר להימנע מהפתעות וחוסר שביעות רצון, היא לבחור ביצרנים מוכרים ואיכותיים. שוב, אין זה בהכרח אומר לבחור בכלים הסניטריים היקרים ביותר.
נקודה חשובה: כלים סניטריים צריכים לשרת מטרה ברורה, לאפשר לכם לשמור על היגיינה מירבית יחד עם תפעול קל וללא תקלות. מכאן ניתן לבחור כל סוג של כלים סניטריים כל עוד הם עונים על הצורך שלכם, הן התפקודי והן העיצובי. אל תקנו כלים סניטריים רק בגלל האסתטיקה. 

איך בוחרים ארון לחדרי אמבטיה ושירותים

ארון הוא אחד הפריטים החשובים בחדר האמבטיה והשירותים. קיימים סוגים רבים, כאלה העומדים בפני עצמם וכאלה משולבי כיור, כאלה עם מדפים פתוחים וכאלה עם דלתות ומגירות. כך או כך, ארון המיועד לחדר אמבטיה ושירותים, צריך להיות עמיד לתנאים המיוחדים החלים בחללים אלה, כגון לחות וחום. וודאו תמיד שאתם רוכשים ארון המיועד לאמבטיה ושירותים (ייצור מתאים, חומרים מתאימים). אם הסגנון הוא בהחלט חשוב, נסו גם לתת דגש לשימושיות של הארון. האפשרות לאחסן את כל הפריטים הנחוצים באמבטיה, כולל פריטים אישיים של משתמשים שונים, היא בהחלט חשובה, ולפעמים אף חשובה יותר מהעיצוב עצמו. ארון יפה שלא ניתן לאחסן בו כמעט דבר, ירגיש לכם עם הזמן כפספוס. בנוסף, ולמרות הצורך באחסון האמור, ארון אמבטיה חייב גם להיות מתאים בגודלו לגודל החדר. ארון גדול מדי בחדר אמבטיה קטן יהרוס את עיצוב החדר ויקטין את ממדיו ויתרום לצפיפות. 

האם לחפות את חדר האמבטיה והשירותים עד התקרה 

שאלה זו תמיד נשאלת והתשובה היא בעצם די פשוטה. כל מקום בו מים ולחות עשויים להגיע אליהם, רצוי לחפות בקרמיקה. דירות קבלן בדרך כלל יקבלו חיפוי עד גובה המשקופים וזה בסדר ברוב המקרים. אם אתם מעוניינים לשמור על חדר אמבטיה נקי וקל לתחזוקה, אז חיפוי עד התקרה הוא התשובה. כל קיר חשוף בחדר אמבטיה עשויי לספוג לחות, לפתח עובש והרטיבות גם יכולה לחלחל לתוך הקיר ולגרום לנזקים לא קטנים שקשה ויקר יותר לתקן מאשר עוד כמה שורות אריחים. 
ישנם כמה דברים נוספים שכדאי לקחת בחשבון:
  • האם התקרה של חדר האמבטיה היא ישרה פלס? אם לא, חיפוי עד התקרה יבליט מאוד את הבעיה והתוצאה לא תהיה יפה לעין. במקרה שכזה, אפשר לתקן את התקרה או לחפות עד לפחות גובה המשקופים. המרחק שיווצר בין קו סוף החיפוי לתקרה יבלע את חוסר האחידות שלה. 
  • עיצוב: האדריכל או המעצב שלכם לרוב ינחה על גובה החיפוי בהתאם לעיצוב הרצוי, גודל החדר, גובה התקרה ועוד. 
  • שירותים: בשירותים נפרדים אין הכרח לחפות את הקירות עד גובה התקרה, ניתן גם לחפות עד גובה 120 ס"מ ויותר באזור הכיור. בגלל גודל חדר השירותים החלוקה הנוצרת בין הקרמיקה לשאר הקיר דווקא יכולה לתרום למראה מאוזן יותר מבחינת פרופורציות.
  • אזור המקלחון: גם אם בחרתם לחפות את הקיר רק עד גובה המשקופים, באזור המקלחון, רצוי לחפות עד התקרה. 
  • עיצוב: יתכן כי דווקא העיצוב בו בחרתם יכתיב את גובה חיפוי קירות בחדר האמבטיה והשירותים. למשל בחדר אמבטיה או שירותים בעלי תקרה מאוד גבוהה, לרוב לא יהיה מומלץ לחפות עד התקרה מאחר וזה פשוט לא יראה טוב לעין. בעיצובים מודרניים, מומלץ לחפות עד התקרה מאחר וזה תואם מאוד את הסגנון. 
  • כללי: לרוב, חיפוי עד התקרה לא רק ישמור על החלל אלה גם יספק תחושת גובה.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!