פריסת קרמיקה לחדר אמבטיה

משפצים את חדר האמבטיה? כבר רכשתם או מתכננים לרכוש קרמיקה לחיפוי ולריצוף? לפני שהקבלן מתחיל בשיפוץ ישנו עוד נושא חשוב שיש לקחת בחשבון והוא פריסת קרמיקה, שתהווה הוראות הנחת הריצוף והחיפוי בחדר האמבטיה, בתכנון נכון.
אם אתם מעוניינים שהאריחים שבחרתם יראו במיטבם בהתאמה למבנה החדר וגם ימלאו את תפקידם בצורה מעולה, כדאי להכיר מהי פריסת קרמיקה. 

מהי פריסת קרמיקה

ניתן לרכוש קרמיקה בכל גודל כמעט, בצורות שונות, עם גימורים שונים ואפילו כזו שהיא תלת מימדית. עכשיו הרצף שלכם צריך לרצף ולחפות את קירות חדר האמבטיה. על מנת לבצע זאת נכונה הוא יהיה זקוק לתוכנית פריסת קרמיקה, אחרת יניח את האריחים באופן שנראה לו ללא התחשבות בפריטים הקיימים בחדר. 
מעבר לתכנית האינסטלציה של חדר האמבטיה המראה היכן יש למקם את נקודות המים, האסלה, הברזים וכדומה, ישנה תכנית נוספת – חשובה לא פחות – שהיא הפריסה.
הפריסה מפרטת את אופן הנחת אריחי הריצוף ואת הנחת אריחי חיפוי הקיר. כך ניתן לראות מאיזו נקודה מתחילים לרצף ולחפות וכן את כיוון האריחים וכדומה.

מדוע חשוב לתכנן הנחת אריחי קרמיקה

לתכנון האריחים יש מגוון סיבות טובות:
 • עם תוכנית פריסה, תוכלו להבין יותר במדויק מהי כמות האריחים שיש להזמין. 
 • עם תוכנית פריסה, ניתן לקבוע מראש איך תראה התוצאה הסופית ולמקסם את העיצוב עליו חלמתם. אם רציתם לרצף באלכסון, להוסיף מוזאיקה, או כל אפקט מיוחד אחר, בעזרת התכנית, הרצף יודע בדיוק מה לעשות על מנת להשלים את העבודה בצורה הנכונה ביותר. אחת הדוגמאות לכך היא התאמה בין קווי הריצוף לקווי החיפוי, או שקו החיפוי מאחורי האסלה יהיה ממורכז למרכז האסלה.
 • גימורים יפים יותר: התוכנית מפרטת איפה יהיו קווי הפוגות בין האריחים (גם ביחס לכל הכלים הסניטרים כדי למסקס את העיצוב בחלל), איך ואיפה יהיו חיתוכים עבור כלים סניטריים, ברזים ועוד (כך שיהיו מושלמים ולא חיתוכים גסים).
 • מיקסום החלל: עם פריסה נכונה של אריחים ניתן למקסם את התחושה של גודל חלל חדר האמבטיה ולהפוך אותו לחוויה נעימה הרבה יותר. 
 • ללא תוכנית פריסה, אתם עשויים להחליט ברגע האחרון איך לרצף ולחפות את חדר האמבטיה, אולי בעקבות המלצה של הרצף עצמו, והדבר ממש לא מומלץ. עדיף להיות ערוכים מראש עם תוכנית ברורה ומפורטת כדי למנוע עגמת נפש ותוצאות שעשויות לגרום לכל העיצוב שלכם להיות רשלני. 

טיפים לתכנון פריסת קרמיקה לחדר אמבטיה

 • אל תתפשרו על איכות הקרמיקה לחדר האמבטיה. בחרו רק בקרמיקה מסוג א'. האיכות תבטיח אריכות ימים, עמידות, ולא פחות חשוב הקטנת הפחת והעלויות.
 • בחרו בבעלי מקצוע טובים, אדריכל, מעצב פנים ורצף, שיכולים בברור להפוך את החלום שלכם למציאות. בדקו אותם, בקשו לראות עבודות קודמות, במיוחד כאלה הדומות לפריסה שאתם רוצים לבצע. תוכניות מורכבות דורשות מיומנויות ותפיסת חלל שלא לא כל אחד יש. בחרתם באנשי מקצוע איכותיים? דעו גם להקשיב לעצות שלהם. 
 • התחשבו בגודל ובממדים של חדר האמבטיה לבחירת כיוון ריצוף על מנת להגדיל חלל קטן ולהפוך חדר גדול במיוחד ליותר פרופורציונלי. 
 • חשבו לטווח ארוך: יתכן כי אתם רוצים דברים מאוד מיוחדים, אופנתיים וכדומה. חשבו אם עוד כמה שנים זה עדיין יתאים לכם. ניתן גם לעצב בעזרת פריטים שונים בחדר האמבטיה הניתנים להחלפה בקלות. ריצוף וחיפוי הם הרבה יותר מורכבים להחלפה. 
 • חשוב למקם מראש על הנייר את כל האלמנטים בחלל על מנת לתכנן נכון את הפריסה. קו חיבור בין אריחים ברצפה למשל שלא במרכז האסלה, או בקיר שלא במרכז האינטרפוץ, הם מראה שיכול להפריע בעיניים ולא תדעו למה, והוא ישאר כך לשנים רבות ויקלקל את הנאתכם בשימוש היומיומי בחדר. 
 • לא לשכוח לקחת בחשבון את החיבור לריצוף מחוץ לחדר האמבטיה (לשאר הבית), רצוי שיהיה רציף ואסתטי ככל הניתן, כמובן במידה ומדובר באותו גודל או סוג ריצוף. 
 • בחרו בגדלים במכפלות גודל תואמות בין אריחי הריצוף והחיפוי, על מנת להבטיח חיבור מדויק ביניהם.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!