ריצוף אמבטיה

הריצוף באמבטיה שונה משאר הריצופים בבית, לאו דווקא מבחינת גודל ועיצוב האריחים אלא בגלל הסביבה הרטובה של החדר המחייב שימוש באריחים מיוחדים, שנועדו לשימוש בחדרים רטובים. תשמחו לדעת כי בישראל קיים תקן ברור, כך שקל לוודא שהאריחים מתאימים או לא. כל מה שנשאר הוא לבחור בגודל אריחים מתאים, עיצוב, סוג ועוד כדי להנות מריצוף שהוא גם עמיד וגם יפה. 

ריצוף אמבטיה נגד החלקה

כאמור בישראל קיים תקן ברור לריצוף אמבטיה הכולל הגדרה של התנגדות להחלקה. תקן זה קיים על מנת להבטיח שבסביבה רטובה ולחה, הסיכון של החלקה על גבי אריחים תהיה פחותה משמעותית. שימוש באריח רגיל יכול להפוך את רצפת האמבטיה למשטח החלקה מסוכן. מכון התקנים הישראלי קבע מספר רמות התנגדות להחלקה לאריחים, המדורגות מרמת R9  ועד R13 (האות R משמעותה Resistance = התנגדות באנגלית). רמת התנגדות להחלקה R9 היא סטנדרטית ומתאימה לשימוש בכל החדרים בבית שהם לא חדרים רטובים כגון סלון, חדר שינה, ועוד. עבור חדרים רטובים כמו חדר האמבטיה, הרמה המינימלית היא של R10 ומעלה (עד R13) בהתאם לשימוש והמשתמשים. למשל עבור אנשים מבוגרים, ילדים קטנים או עם מגבלות תנועה, רצוי לבחור ברמות התנגדות להחלקה גבוהות יותר. 

טיפים לריצוף אמבטיה 

ריצוף אמבטיה מעמיד אתכם בפני אפשרויות רבות, הרי קיים היצע רב ושלל גדלים, גוונים, צורות ועוד של אריחים לריצוף האמבטיה. במה בוחרים ואיך בוחרים נכון? להלן מספר טיפים:
  • עיצוב המשכי לריצוף הבית או שונה? חלק בוחרים להמשיך את ריצוף הבית לתוך האמבטיה עם אותם האריחים ובאותם הגדלים כדי ליצור המשכיות ולאחד חללים מבחינה עיצובית. כיום קיימות סדרת אריחים רבות המוצעות גם ברמות התנגדות להחלקה שונות, כך שקל לבחור באריחים מאותה סדרה גם לאמבטיה. חלק יבחרו באריחים שונים לגמרי על מנת ליצור עיצוב שונה הנפרד לגמרי משאר הבית.
  • גודל האריחים: באופן כללי, אריחים גדולים יותר מתאימים יותר לחדרי אמבטיה גדולים יותר ולהיפך. התקנת אריחים גדולים בחדר אמבטיה קטן תדגיש את תחושת החלל הקטן. 
  • צבע האריחים: ברוב חדרי האמבטיה משתמשים באריחים בעלי גוון בהיר (אפילו לבן) וזאת על מנת לאפשר החזריות אור גבוהה, דבר שמספק תחושת גודל לחדר. אין זה אומר שחובה להשתמש בצבעים בהירים בלבד. בסופו של דבר זוהי החלטה עיצובית. כן מומלץ לבחור בגוונים רגועים, ולא צבעים זועקים מדי, כיוון שחדר האמבטיה הוא מקום גם למרגוע, וצבעים רגועים מסייעים ליצירת תחושה ואווירה זו. כיום מאוד אופנתי להשתמש באריחים בעלי הדפסים שונים לרצפת האמבטיה. 
  • פרופורציה וצורה: ניתן לבחור אריחים מרובעים, מלבניים וגם בצורות גיאומטריות שונות. זכרו שככל שצורת האריח מורכבת, כך מלאכת הנחת הריצוף תדרוש יותר מיומנות של הרצף, דבר שיכול להוסיף לעלויות העבודה. 
  • איכות: אין זה משנה באיזה אריח תבחרו, גודלו, צבעו ועוד, כן מאוד חשוב לא להתפשר על איכות האריח. באמבטיה, ובכל שאר הבית, תמיד בוחרים בסוג א' בלבד. כך תבטיחו לעצמכם את האיכות הטובה יותר, הפחת הקטן ביותר בהתקנה והעמידות הטובה ביותר לאורך שנים רבות. זכרו גם שלאמבטיה, תמיד לבחור R10 ומעלה כפי שהזכרנו קודם.
  • גרניט פורצלן או קרמיקה: לריצוף האמבטיה מומלץ לבחור בגרניט פורצלן. אריחי גרניט פורצלן יותר עמידים ופחות חדירים מקרמיקה. הם מציעים גם עמידות יותר גבוהה בפני כתמים, לחות ורטיבות. 
  • אין כמו מראה העיניים ותחושת היד: אמנם כיום קיימות אפשרויות רבות לראות דוגמאות של אריחים לריצוף האמבטיה באינטרנט. הדבר נותן לרוכש הפוטנציאלי מושג כללי, אך לא ניתן להסתמך על תמונה בלבד לבחירת אריחים. הצבעים לא תמיד נראים על המסך כמו שהם נראים במציאות (עיבוד תמונה, תנאי תאורה בצילום, כיוון מסך המחשב שלכם ועוד) כך שתמיד עדיף לראות במו עיניכם על מנת לבחון את הגוון, הצבע של האריח וגם את המרקם שלו. העברת היד על האריח מאפשרת לחוש בגימור ולקבל תחושת איכות. לכן מומלץ לבקר באולם תצוגה של אריחים, שם תוכלו לבחון מקרוב בין אופציות רבות ומגוונות ולבצע החלטה שקולה.
במשיח קרמיקה, תוכלו לבחור בין קולקציות רבות ולקבל במקום ייעוץ מקצועי לבחירה נכונה. מומלץ להצטייד בסקיצה אדריכלית או לפחות במידות מדויקות של קירות החדר והתקרה, כך שהיועצים יוכלו לכוון אתכם לגבי הגדלים המתאימים ביותר, ולחשב בגדול את הכמויות הנחוצות. כמו כן, במשיח קרמיקה מתקיימים מבצעים רבים לכל אורך השנה, תמיד על סוג א' בלבד, במחירים מאוד משתלמים שניתן ליהנות מהם גם אם אינכם מוכנים כבר עכשיו לריצוף. כן ניתן להזמין כל כמות ולבקש לשמור את האריחים עבורכם על מנת לספק אותם בדיוק כשתצטרכו, זאת כמובן ללא כל עלות נוספת. במידה ואחרי סיום עבודת הריצוף נשארו לכם אריזות אריחים סגורות שלא שומשו (תמיד קונים יותר כדי שלא יהיה מחסור בזמן העבודה), תוכלו להחזיר אותם ולקבל עליהן החזר מלא. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!