חיפוי קיר דקורטיבי

השימוש בחיפוי קיר דקורטיבי מלווה את האנושות כבר אלפי שנים. ניתן למצוא חיפוי קיר דקורטיבי כמעט בכל מקום בעולם, בכל תרבות וציוויליזציה. עם המהמפכה התעשיייתית, השימוש בחיפוי קיר הפך לנגיש יותר בזכות עלויות ייצור נמוכות יותר ויכולות ייצור בכמויות גדולות, כך שכיום כל אחד יכול להרשות לעצמו להוסיף חיפוי קיר בכל מקום רצוי.

מה זה חיפוי קיר ולמה הוא משמש

חיפוי קיר למעשה משמש לשתי מטרות:
 • הגנה: חיפוי קיר מספק שכבת הגנה חזקה ואטומה, מהטובות ביותר, לקונסטרוקציית הקיר, מפני לכלוך, לחות, נוזלים, שפשופים עוד. בנוסף חיפוי קיר גם מספק רובד נוסף של שמירה על היגיינה בכך שהוא (בהתאם לחומר) מציע שכבה בלתי חדירה ואפשרויות ניקוי וחיטוי פשוטות. ניתן לראות שימוש בחיפוי קיר למטרות הגנה בחדרים רטובים, מטבחים תעשייתיים וביתיים, מפעלים, מעבדות, מעטפות חיצוניות של בתים ומבנים ועוד. 
 • עיצוב: מלבד יכולת ההגנה, חיפוי קיר גם משמש למטרות עיצוב, עם שימוש בגדלים, צורות, צבעים וגימורים שונים לשילוב עם העיצוב הקיים או ליצירת קיר כוח - קיר שהוא כולו פריט עיצובי עצמאי. 
ברוב המקרים שני השימושים משולבים, כלומר משתמשים בחיפוי קיר להגנה שהוא גם דקורטיבי, ורואים זאת לרוב בחדרי רחצה או מטבחים ביתיים. המקרים בהם השימושים נפרדים הם חיפוי קיר שאינו בחדר רטוב ואז השימוש הוא דקורטיבי בלבד, או כאשר מדובר בחיפוי לשם הגנה והיגיינה כגון מעבדות, חדרים נקיים, מטבחים תעשייתיים וכדומה.

טיפים לבחירת חיפוי קיר דקורטיבי למטבח

 • עם בחירת חיפוי קיר למטבח (לרוב לקיר שמעל משטח העבודה) ניתן להיצמד לגישות עיצוביות שונות. ניתן לבחור בחיפוי שעיצובו נבלע בעיצוב שאר המטבח, כלומר בצבע תואם כך שהוא לא יהיה בולט במיוחד, או לבחור בגישה של הבלטה על ידי בחירה של צבע, צורה, גימור שונה שמעביר את הרעיון העיצובי. בכל מקרה - החיפוי נחשב דקורטיבי. להלן מספר טיפים ורעיונות: 
 • במטבחים קטנים, בהחלט אפשר להתשמש באריחים דקורטיבים בעלי הדפסים מעניינים (דומים או שילוב של שונים), רצוי בפלטת צבעים תואמת לשאר העיצוב על מנת ליצור עניין רב ולשדרג את העיצוב. ניתן גם לשלב צורות וגדלים שונים. 
 • למי שרוצה לחסוך ועדיין ליצור אפקט עיצובי מעניין, ניתן לשלב מספר אריחים דקורטיבים בתוך חיפוי קיר רגיל יחסית שקט. 
 • מומלץ להימנע מחומרים חדירים כמו אבן טבעית - מטבח הוא מקום בו נוצרים לכלוך והתזות נוזלים ועדיף שחיפוי הקיר יהיה עמיד וקל לניקוי. אם מראה האבן הוא הכרח, קיימים כיום אריחים מקרמיקה שמדמים מראה של אבן בצורה מאוד משכנעת. 
 • פסיפס הוא גם סוג של אריחים דקורטיבים, הבנוי מאריחים קטנטנים בשילובי צבעים שונים. ריבוי האריחים (ככל שהאריח קטן יותר כך יהיו יותר אריחים על אותו הקיר), משמע גם יותר חיבורים בין אריחים, דבר שיכול להקשות יותר על ניקוי הקיר במטבח. ניתן להגיע לאותו אפשט של פסיפס גם עם בחירת אריחים בגודל סטנדרטי המדמים אותו או לשלב סוגים, צבעים והדפסים שונים. 
 • מקום נוסף בו מומלץ להתקין חיפוי קיר במטבח הוא מעל הכיריים, במקרה של כיריים עומדים שאינם משולבים במשטח). שימוש בחיפוי קיר דקורטיבי יהיה מומלץ כאן עם שימושים בתנורי כיריים גדולים ורחבים. למשל עם תנור בסגנון עתיק ניתן בהחלט לשלב חיפוי קיר דקורטיבי בעיצוב תואם.

טיפים לבחירת חיפוי קיר דקורטיבי לחדרי אמבטיה ושירותים 

למי שמעוניין ליצור עיצוב יוצא דופן בחדר אמבטיה או שירותי אורחים, מומלץ לבחור חיפוי קיר דקורטיבי. חיפוי קיר דקורטיבי יכול להוסיף לא רק ייחוד אלא גם להקנות חוויה עיצובית שלמה בהתאם לרצונכם. אם פעם השימוש בחיפוי דקורטיבי היה רק ניתן לבעלי הממון, כיום כל אחד יכול להרשות לעצמו את הפינוק ואת המראה הייחודי שהוא מקנה. 
 • אזור האמבטיה או המקלחון הם המקום הראשון לבחינה ושילוב חיפוי דקורטיבי. קיימות אינספור אפשרויות של חיפוי קיר דקורטיבים לבחירה כיוון שישנם עיצובים רבים האים לידי ביטוי בגודל הפיזי של החדר, מיקום האלמנטים הללו, וכדומה. מקומות נוספים הם מעל הכיור ומאחורי האסלה, וכמובן בכל מקום בו אתם מעוניינים ליצור עיצוב ייחודי ואווירה מתאימה. 
 • חיפוי קיר דקורטיבי יכול לכסות את כל קירות החדר או חלקם בלבד (שאר הקירות יהיו בחיפוי יותר סטנדרטי).
 • בחרו את הסגנון הרצוי לכם, תמיד תמצאו חיפוי קיר דקורטיבי מתאים. ניתן לבחור בעיקרון של קונטרסט, כלומר חומרים וצבעים ניגודיים או בעיקרון של שילוב עם שימוש בחומרים תואמים וצבעים משלימים.
 • עם בחירה חכמה של חיפוי קיר, ניתן להקנות מראה יוקרתי הרבה יותר לכל חדר אמבטיה ולכל שירותי האורחים, מבלי לשבור את קופת החיסכון. קיימים אריחי חיפוי דקורטיבי מסוגים רבים ומגוונים, מודרניים, בסגנון עתיק, בצורות גיאומטריות, תלת מימדיים, עם הדפסים על כל אריח עם הדפסים שנפרשים על גבי קיר שלם.
כדי שהעיצוב יהיה מוצלח כמובן נדרשת מעט הבנה עיצובית בסיסית כדי להימנע בטעויות נפוצות. מומלץ להתייעץ עם המומחים של משיח קרמיקה שיוכלו לכוון אתכם לחיפויים הנכונים בהתאם למיקום, שימוש, וכמובן רצון עיצובי שלכם. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!