קרמיקה

מזל טוב, החלטתם לשפץ את הבית או להתחיל במלאכת בניית בית חדש?
אתם מתרגשים לקראת ההתחדשות והשינוי שיתחולל בבית. הטבתם בבחירת אדריכל או מעצבת פנים ואתם  רגע לפני קבלת החלטות בדבר אריחי הריצוף לבית, נשמח להעשיר ידיעותיכם במידע.
זכרו כי ריצוף נשאר שנים ארוכות ומהווה אלמנט עיצובי חשוב, היוצר מסגרת מעשירה לריהוט ולאבזור הפנימי בחללים השונים בבית.
הרי לכם מספר עצות ומידע שיסייע לכם בבחירת ריצוף:

ריצוף קרמיקה גרניט פורצלן או ריצוף אבן טבעית?

קרמיקה גרניט פורצלן


קרמיקה וגם גרניט פורצלן מיוצרים ברובם מחרס מעובד, הנשרף בתנור מיוחד ונחתך לאריחים בגדלים שונים. החיתוך נעשה ברובו ע"י מסור יהלום. בין קרמיקה לגרניט פורצלן יש הבדלים בצבע ובחוזק האריח. גרניט פורצלן הוא חומר חזק הרבה יותר ונפוץ מאוד. ככלל, ריצוף גרניט פורצלן הוא המודרני והמומלץ.

ריצוף קרמיקה גרניט פורצלן - יתרונות מול חסרונות

יתרונות
 • הקרמיקה / גרניט פורצלן נחשב לחומר חזק בעל שחיקה ועמידות גבוהה
 • אריחים שאינם רגישים ואינם סופגים צבע ונוזל (קפה/תבלינים וכו)
 • גווני האריחים והטקסטורה אחידים
 • מבחר דגמים עצום ומגוון
 • ניתן להדבקה על אריחים קיימים
חסרונות
 • בלתי ניתן לליטוש
 • בחיבור האריחים רואים את נקודות החיבור ברובה
 • בלתי ניתן לבצע תיקון באריח הסדוק. כל סדק ופגם יש להחליף את האריח

ריצוף טבעי


נחצב בהרים כגושי אבן גדולים ומנוסר לאריחים שעוברים עיבוד. בדרך כלל בשפה המקצועית נקרא אבן טבעית לדוגמא אריחי שיש. באבן טבעית, בדומה לעולם העץ, לכל אבן יש התנהגות שונה, צפיפות וחוזק שונים. אבן טבעית היא חומר המשתנה במזג האוויר ולאורך השנים ולכן יש צורך בתחזוקה תכופה לשמירה על המראה, הברק, הגנה מפני כתמים וטיפול בסדקים.

ריצוף אבן טבעית - יתרונות מול חסרונות

יתרונות
 • ניתן לבצע ליטוש של אבן טבעית ובכך לחדש אותה
 • אפשר לטשטש סדקים ולהעלימם ללא צורך בהחלפת האריח
 • בעל מראה טבעי, חי ונושם
 • נחשב לחומר יוקרתי
חסרונות
 • אריח אבן טבעית הוא בעל יכולת ספיגה גבוהה של ליכלוך ונוזלים שנשפכים כמו קפה/שמן ותבלינים. באריחים טבעיים קשה לנקות חומר שנספג באריח
 • המראה הטבעי אינו אהוב על כולם ולעיתים ישנו שינוי בגוונים באריחים השונים
 • לא ניתן להדביק על הריצוף הקיים
 • מחירו יקר יותר ממחיר קרמיקה או גרניט פורצלן
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
דוגמאות קרמיקה:
זהו חלק קטן ממבחר עצום של דוגמאות קרמיקה הקיים במלאי באולם התצוגה.
לחצו להגדלה:
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   

קרמיקה מחירים מבצעים וממה כדאי להזהר
קרמיקה נחלקת למספר סוגים מבחינת מחיר. ישנה קרמיקה סוג א' – קרמיקה אשר יוצרה ונבדקה, היא אחידה בצבעיה ואין לה פגמים. במשיח קרמיקה תמצאו רק (!) קרמיקה סוג א'. קרמיקה סוג ב' עשויה להכיל פגמים כגון חיתוכים עקומים, אריחים עם "בטן", שינויי גוון ועוד פגמים שבשלב מוקדם או מאוחר יבלטו במראה הסופי ואנו לא ממליצים על שימוש בהם. זה אולי חוסך מעט כסף בשלב המיידי אך משאיר עוגמת נפש וטעם רע למשך שנים. חשוב לזכור שגם אם קונים קרמיקה סוג ב' או באיכות ירודה, מחיר ביצוע הנחת הקרמיקה הוא זהה ולכן החיסכון הוא שולי ולא משתלם.
קרמיקה במגוון גדלים ושילובים
התאמת גודל האריח לגודל החלל בבית - לשמחתנו יש באפשרותנו לבחור צבע ודוגמא לאריחי קרמיקה בגדלים שונים המותאמים לחללים השונים. כלומר לסלון רחב ידיים נתאים אריחים גדולים ולחדרי הילדים אריחים קטנים יותר ועדיין המראה הכללי יהיה אחיד ומעוצב. המגוון העצום של הצבעים הטקסטורות והגדלים באריחי קרמיקה עומד לשרותינו. ניתן ליצור דוגמאות במרכז החלל כדוגמאת שטיח ובכך להעשיר את החלל במוטיבים עיצוביים בהתאם לטעמו של כל אחד ואחד.
התקנת קרמיקה
שלב חיבורי אריחי הקרמיקה ברובה הוא שלב חשוב ביותר. חשוב מאוד להקפיד על ניקוי הריצוף לפני השימוש ברובה. ברגע שיש אבק הרובה מתפוררת ואינה אחידה. כמו כן, רובה אפוקסית או רובה אקרילית עמידה יותר והתוצאה יפה ואחידה. באשר לגוון הרובה בשלב חיבורי אריחי הקרמיקה, מומלץ גוון קרוב לגוון השולט באריח.
ריצוף קרמיקה לפנלים
פאנלים, שיפולים על הקיר, מומלץ להזמין את החיתוך במפעל או לוודא שהרצף יכול לבצע את החיתוך במקום באופן מקצועי על מנת שהמראה בסוף העבודה יהיה אחיד, נקי ומרשים.
עמידות בשחיקה וקלות תחזוקה
בבחירת האריחים /ריצוף לבית חשוב לזכור שאנו בכל יום דורכים על המשטחים השונים וגוררים על האריחים ריהוט. על כן מומלץ בבתים שיש בהם תנועה רבה של ילדים ובני משפחה, לבחור אריחי קרמיקה או גרניט פורצלן הידועים כחזקים ועמידים יותר.
ניקיון קרמיקה
תחזוקת הריצוף -אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן קלים בתחזוקה וניתן לנקותם בכל אחד ממוצרי הניקיון בבית. כך שאריחי הקרמיקה אינם דורשים תחזוקה מיוחדת ומקלים על בני המשפחה בשמירה על ניקיון/עיצוב הבית. אין להשתמש בחומצת מלח וחומרים "צורבים" אחרים אחרת ייפגע האריח
קרמיקה בזול, עודפים וקולקציות ישנות
כמו בכל עולם האופנה – גם באופנת הבית קרמיקה היא עניין של עיצוב. מדי שנה יצרנים בכל רחבי העולם מייצרים קולקציות חדשות, הנותנות מענה לצרכים או טרנדים עיצוביים. לצד הקולקציות המשתנות ישנם אריחים מנצחים כמו לדוגמא אריחים בלבן מט למטבח – הקיימים שנים ומבוקשים מאד בכל רחבי העולם שנים רבות. כאשר עובדים עם יצרן קבוע ישנה הקפדה על אחידות לאורך השנים. עודפים משמעם שהספק המוכר נשאר עם מלאי מצומצם וככל הנראה שלא יוכל לספק סחורה זו בהמשך. במשיח קרמיקה, כיבואן קרמיקה המחזיק מלאי גדול לאספקה מיידית אנו לא נשענים על עודפים ממלאי חיצוני. תמיד תוכלו למצוא קרמיקה סוג א' במחירים אטרקטיביים, ללא קשר לשנת הייצור של הקולקציה.
שימו לב – כאשר משפצים, לעיתים קרובות ישנה הערכה שגויה בכמות הנדרשת – ובמידה ונרכשת קרמיקה בכמות קטנה מעודפים לא תמיד תוכלו להמשיך את העבודה. במשיח קרמיקה אנו מציעים אפשרות להזמין תמיד יותר ממה שצריך ובסיום, לאחר שהפרויקט הושלם בהצלחה אתם מוזמנים להחזיר את כל אריזות הקרמיקה שלא נפתחו ולקבל עבורם מיידית החזר כספי מלא.
חנות קרמיקה בראשון לציון שמספקת סחורה לכל אזור בארץ
לא משנה היכן אתם בארץ – משיח קרמיקה מגיעים עד אליכם, עם חיוך ואספקה בדיוק במועד שנקבע.
לא בכדי מוצאים לקוחות מרוחקים עניין בהגעה לאולם התצוגה שלנו בשלב ההזמנה. המבחר הרחב לצד המחירים המנצחים הופכים את הביקור למשתלם. כדי להפוך את הביקור ליעיל, אנו ממליצים להגיע אלינו לאחר שיש לכם כתב כמויות מהאדריכל או מעצב הפנים, או לחילופין רשימה של המוצרים הנדרשים ותוכנית הדירה/הבית. במידת הצורך הצוות המנוסה שלנו ישמח לייעץ לכם גם בנוגע לכמויות. וכאמור – אם ישארו לכם עודפים תוכלו תמיד להחזיר אותם בסוף השיפוץ ולקבל מיידית החזר כספי מלא.

מחכים לכם באולם התצוגה :-)

מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!