מקלחונים

החלטתם להחליף את המקלחון הישן או לשפץ את חדר האמבטיה?
לפני קבלת החלטות והמלצות מחברים ובני משפחה מומלץ לקרוא את המידע המקצועי שאספנו עבורכם:

איזו זכוכית למקלחון עומדת בתקן הישראלי?

התקן הישראלי שמתייחס לזכוכיות במקלחונים הוא תקן 1099, חלק 1.1.מגדיר זכוכית למקלחון עליה להיות אחת מ-2 סוגי זכוכית רבודה, זכוכית מחוסמת היא זכוכית שבעת היתקלות חזקה בה נשברת לרסיסים קטנים שלא יכולים כמעט לפגוע באדם.

מה עובי הזכוכית הנדרש במקלחון?

זכוכית מקלחון בלי פרופיל שנעה על ציר והיא בגובה של עד 2.30 מטר חייבת להיות בעובי של 8 מ"מ במינימום. אם הזכוכית בגובה של יותר מ-2.30 מטר, עובי הזכוכית צריך להיות 10 מ"מ לפחות. העובי הסטנדרטי של מקלחון עד גובה 1.85 מטר הינו 6 מ"מ, ואלו המקלחונים הנפוצים ביותר כיום.

סוג המקלחון: חזיתי או פינתי? מוכן או בהתאמה אישית?

כשאתם מגיעים אלינו למשיח קרמיקה ומעוניינים במקלחון לחדר האמבטיה עלינו להתחשב בתנאי השטח והעיצוב בחדר הרחצה הקיים. לעיתים החלל דורש מקלחון פינתי או חזיתי מחוסר מקום או מאילוץ אחר בחלל. במידה ואתם מתלבטים בין הזמנת מקלחון בהתאמה אישית לבין מקלחון קיים עליכם לדעת שמקלחונים קיימים סטנדרטיים מגעים בגדלים מסוימים בלבד ולא בהכרח מותאמים לחלל שלכם. מקלחון בהתאמה אישית נתפר בהתאם לצרכים שלכם אך העלות שלו גבוהה יותר ממקלחון סטנדרטי. במידה והתקציב שלכם מוגבל והחלל מאפשר מידות סטנדרטיות תוכלו להינות ממקלחון מוכן.  מקלחון סטנדרטי הוא בגודל 80 סמ"ר ויש מגוון רחב של מקלחונים. מקלחונים סטנדרטיים בגדלים של 90 ומעלה כמעט ואין.  

מקלחון עם דלת כנף או עם דלת הזזה?

ההחלטה בדבר סוג דלת המקלחון נקבעת בהתאם לתנאי השטח. דלת כנף נוחה יותר לניקוי מאשר דלת הזזה.

ומה ברצפה - שיפוע או אגנית?

אלמנט נוסף שיש להתייחס אליו בעת בחירת המקלחון הוא ניקוז המים.
ישנן שתי אפשרויות לחלק התחתון של המקלחון. האחת היא ריצוף אזור המקלחון באמצעות שיפועים. היתרון הוא שניתן לשמור על אותו סוג ריצוף ועל תחושת המשכיות, מה שגם יכול להגדיל חלל קטן. אפשרות שנייה היא שימוש באגנית. זהו מעין כיור המונח על רצפת המקלחון ומונע מהמים לצאת מחוץ למקלחון. מרבית השיפוצים המודרניים עושים שימוש בשיפועים. גם לכך יש מגוון סגנונות ועל כך כדאי לשוחח עם הקבלן המבצע ולהתחשב גם בפסי הניקוז ונקודת המים. במקרה של שיפועים במקלחון בחירת אריחים גדולים במידתם תקל על עבודת החיתוך ושימוש בכמה שפחות חיבורים תאפשר איטום טוב יותר (פחות חיבורים).

תעלת ניקוז

המים במקלחון יוצאים החוצה דרך פתח ביוב הנמצא לרוב המרכז המקלחון. פתח הביוב הישן היה מעין חור עגול ברצפה אך כיום ישנן תעלות ניקוז מעוצבות המשתשות אביזר עיצובי יפהפה. תעלות הניקוז מאפשרות יציאת מים מהירה מרצפת המקלחון ושומרות על מראה דקורטיבי. חשוב לבחור תעלה שקל לפתוח ולנקות אותה משיירי שיער ולכלוך.

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
דוגמאות מקלחונים:
זהו חלק קטן ממבחר עצום של מקלחונים הקיים במלאי באולם התצוגה.
לחצו להגדלה:
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!